Ballina Politike Meta , Rinia gjen veten përherë e më shumë në LSI

Meta , Rinia gjen veten përherë e më shumë në LSI

Lëvizja Socialiste për Integrim iu jep përher e më tepër besim Rinisë dhe se ata arrijnë të gjejnë veten në çdo funksion dhe shërbim brënda partisë më liberale në Shqipëri.

Meta lë mesazhin e tij edhe për këtë fakt gjatë takimit të sotshëm me banorët e kodrës së Kamzës.

“Mesazhi i Lëvizjes Socialiste për Integrim, është një mesazh bashkëpunimi, është një mesazh harmonie. Te kjo forcë e gjejnë veten gjithnjë e më shumë shqiptarë e gjithnjë e më shumë të rinj dhe të reja.” u shpreh Meta.

Ndërsa kryesuesja e listës së kandidatëve për deputet të LSI-së në Qarkun e Tiranës, Klajda Gjosha, dhe nënkryetari, Luan Rama, garantuan se LSI-a do të dalë forcë e parë në këto zgjedhje. Ata nënvizuan se pikat e programit të LSI-së janë premtime që do të bëhen realitet, duke e vënë theksin tek punësimi i mirëpaguar.

 

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakMarrëveshja Rama-Basha , ja kush emërohet drejtor i ALUIZNI-t
Artikulli tjetërVjen kundërpërgjigjja e Edi Ramës ndaj ministrave teknikë