Ballina Politike Ministri i PD “spastron” burgjet, “pret kokat” e 5 drejtorëve rajonalë

Ministri i PD “spastron” burgjet, “pret kokat” e 5 drejtorëve rajonalë

SHPËRNDAJE

Ministri teknik i Drejtësisë, Gazmend Bardhi i propozuar nga Partia Demokratike ka shkarkuar nga detyra 5 drejtorë të burgjeve vetëm me një njoftim për media dhe pa shkresa zyrtare. 

Ditën e shtunë thuhet që drejtorët kanë qenë në një mbledhje me drejtorin Arjan Hoxha dhe ai nuk i kishte lajmëruar aspak për këtë urdhër shkarkimi dhe lajmi ka ardhur surprizë për ta pasi e kanë parë në media shkarkimin e tyre.

Sot drejtorët kanë shkuar normalisht në punë pasi nuk kishin asnjë njoftim zyrtar për pushimin nga puna, dhe nuk janë lejuar nga oficeri i rojës për të hyrë brenda institucionit.

“Nuk na lanë të marrim as fotot e fëmijëve që mbajmë në tavolinë”, ka folur një prej drejtorëve të pushuar.

Disa shefa të policisë së burgjeve kanë marrë detyrën në vend të drejtorëve sepse Ministri teknik dhe drejtori i përgjithshëm i burgjeve nuk kanë atribute për të emëruar të rinj. Kjo situatë rrezikon fushatën elektorale dhe mbarëvajtjen e burgjeve pasi kjo do të përcjellë kaos brënda në burgje.

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakVila 1.6 milionë euro/ Vlahutin nën hetim nga BE: Shifër e çmendur, s’vlen as 1/3
Artikulli tjetërPrishen lidhjet , 5 shtetet që i bënë dalje Katarit