Ballina Aktualitet Ministria Financave kap “mat” administratën: Marrin raporte mjekësore për angazhime në fushatë

Ministria Financave kap “mat” administratën: Marrin raporte mjekësore për angazhime në fushatë

SHPËRNDAJE

Një nga kushtet themelore te marrëveshjes Rama-Basha, është mospërfshirja në fushatë elektorale e administratës.

Teksa Shqipëria është në ditë të nxehta elektorale, zv.kryeministrja Ledina Mandija gjendet në krye të taskforcës dhe po monitoron në cdo moment të gjithë punonjësit e
administratës.

E gjitha kjo mbykëqyrje bëhet në koordinim të plotë me ministritë përkatëse e duket se së fundmi, Ministria e Financave e drejtuar nga ministrja teknike Helga Vukaj bën të ditur se mbi bazën e disa informacioneve të sigurta, një numër i madh i administratës fiskale po përdorin si mjet justifikues raportet mjeksore afatgjata, për tu angazhuar në fushatë elektorale.

“Veprime të tilla janë të papranueshme dhe të dënueshme ligjërisht.
Ministria i bën thirrje qytetarëve si dhe subjekteve tregtare që ti denoncojnë këto raste dhe garanton marrjen e masave të menjëhershme ndaj këtyre punonjësve. Ata janë të lutur që të na shkruajnë ose të na dërgojnë foto apo filmime në numrin 0676054545. (Whatsapp, Viber)”, u shpreh Ministria e Financave.

 

 

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakFushata/ Rama: Fan Noli do të rrotullohej në varr nga sikleti nëse votoni partitë e tjera
Artikulli tjetërGaleri/ Zbulohen fotografitë e rralla të Princeshës Diana në plazh