Ballina Kryesore Nard Ndoka tregon pse Rama nuk shqetësohet për zjarret: Nuk ja kërkoi...

Nard Ndoka tregon pse Rama nuk shqetësohet për zjarret: Nuk ja kërkoi asnjë socialist tek dëgjesat e tij “pas pilafit”

SHPËRNDAJE

Kreu i PDK dhe aleati i Partisë Demokratike në zgjedhje, Nard Ndoka ka reaguar përsa i përket situatës problematike në vend me zjarret. Nga një postim në rrjetin social “Facebook”, ai thotë se kryeministri Rama nuk po merret me situatën alarmante dhe me zjarret që kanë filluar të shkrumbojnë pyjet ngadalë.

Ai shton me ironi duke thënë se e gjitha kjo ka ndodhur vetëm sepse kryeministrit “asnjë socialist nuk ja kërkoi në dëgjesat e tij ‘pas pilafit’” për të rregulluar këtë situatë problematike dhe shqetësuese për gjithë vendin. Por Ndoka shkruan se sot pritet shkarkimi i kreut të Emergjencave Civile Shemsi Premçit, pas asaj deklarate fenomenale që bëri një ditë më parë ku tha se vendi do të prekej nga tërmete të kalibrit të 1967.

Postimi i Plotë

Rama nuk po merret me zjarret që shkrumbojnë vendin, sepse asnjë socialist nuk ja kërkoi në dëgjesat e tij “pas pilafit”! ‘Zero shqetesim për zjarret’; i rezulton Fugës në raportin përfundimtar përmbledhës! Zjarret po trillohen nga Premçi, pritet shkarkimi i tij për panik, ndaj deklarata e tij për tërmet është normale!

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Përçahet PD-ja”, kritiku i Bashës sulmon Jemin Gjanën: Ki respekt të paktën për veten, mos e poshtëroni më shumë…

Degjeneron mbledhja e Kryesisë së PD, Jemin Gjana tenton të rrahë kritiken e Bashës

Çmendet moti/ Fillojnë reshjet e para të dëborës, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Operacioni i Policisë në Elbasan, reagon Berisha: Çako i drogës arrestoi 27 endacakë, por me Bandën e Ramës…

Albi Nako qan live në studio për Klaudia Pepën, ajo i dërgoi një videomesazh

Sekuestrohen prona dhe llogari bankare në Tiranë, policia jep detajet: Ja kujt i përkasin

Fotoja e Ramës me Trump, shpërthen Spartak Ngjela: O pafille, shqiptarët s’janë indianë

MAKABRE/ Si u gjetën me këmbë dhe duar jashtë varrit dy vëllezërit nga Devolli?

Sulmi me blind ndaj Policisë, Haki Çako flet për “barrikadën e krimit”: Autori është identifikuar

DETAJET/ Superaksioni i Policisë në Elbasan, arrestohen 27 “të fortë”. Bllokohen prona e mjete superluksoze

Artikulli paraprakRrëzohet nga shkëmbinjtë në Ksamil, transportohet me helikopter drejt Tiranës turistja bullgare
Artikulli tjetërKëto janë 7 shkaktarët e kancerit të mushkërive tek jo-duhanpirësit