Ballina Kryesore Ndizen gjakrat mes PS dhe LSI/ Shpërthen Meta: Ngjajmë me Siera Leonen,...

Ndizen gjakrat mes PS dhe LSI/ Shpërthen Meta: Ngjajmë me Siera Leonen, “Ebola” jonë e ka emrin “Rilindje”


Presidenti i zgjedhur Ilir Meta duket se i ka hapur të gjitha kartat e tij. Na ndajnë vetëm pak ditë nga zgjedhjet dhe ai e krahason Rilindjen me sëmundjen vdekjeprurëse të Ebolës, ndërkohë që Shqipërinë me Sierra Leonen.

Gjithashtu ai përmendi dhe viktimën e parë sipas tij, e cila është vet PS-ja. 

“Ne nuk pranojnë deputetë me rekorde kriminelë. Ata i promovoi Rilindja, ne promovojmë të rinj dhe të reja. atdhetar, familje të thjeshta të Tiranës. Ne nuk duam që ky vend të braktiset, pasi çdo fëmijë që ikën nga Shqipëria lë një brengë në familje. LSI do jetë forcë e parë pasi ne nuk mund të jemi rrotë më rrotë me Sierra Leonen. Mirë në Sierra Leone ka pasur luftë cilivile, dhe ka një sëmundje që quhet Ebola, po këtu ça ka? Ne kemi nj sëmundje të tmerrshme t ë vlerave më të mira, shoqërorë, Ebola jonë quhet Rilindje. Viktima e parë e kësaj Ebole ka qenë PS-ja, një parti me vlera të shkëlqyera që nuk ekziston më. Pasi është parti a e Rilindjes që e ka zëvendësuar atë”, theksoi Meta

“Gjyqi shndërrohet në ring”, dy shqiptarët ‘rebelohen’ ndaj trupit gjykues

Gruas shkodrane i ikën “tepeleku i kokës”, i prish ballkonin komshiut për të futur…

FOTO/ Humb kontrollin e automjetit, plagoset rëndë 20-vjeçarja shqiptare, nënë e tre fëmijëve

Kryemadhi vijon me sulmet: Rama po u bën shqiptarëve, atë që nuk ua bënë otomanët për 500 vite

Sinoptikanët japin alarmin: Në fundjavë rikthehet rreziku i përmbytjeve, ja zonat që mund të preken

FOTO/ Kishin fshehur drogën në qeset e plehrave, si u shkatërrua banda shqiptare në Itali (Emrat)

Paralajmërimi i fortë i Ngjelës: Politikanët e korruptuar janë të tmerruar, shumë shpejt do vulosin fundin e tyre

Publikohen fotot e projektit, ja si do të duket Aeroporti i Vlorës

Berisha shpërthen ndaj Ramës: Skënderbuçi i Spiropalit nuk vendosi një tufë lule tek përmendorja e Skënderbeut

Rrëzohet nga dritarja e shkollës, adoleshentja dërgohet me urgjencë në spital

Artikulli paraprakMeta ashpërson sulmet ndaj Ramës : Fati im i keq që kam bashkëqeverisur me PS
Artikulli tjetërMerkato/ Zikaltrit synojnë Tete, shumë afër akordit me Ajax