Ballina Kryesore Ndryshimi i emrit të Ministrisë së Jashtme/ Deputetja e LSI-së “kapet” me...

Ndryshimi i emrit të Ministrisë së Jashtme/ Deputetja e LSI-së “kapet” me kryeministrin Rama: Sado i bukur…

SHPËRNDAJE

Kryeministri Rama është i ftuar në emisionin “përballë” të Lutfi Dervishit ku po u përgjigjet të gjitha pyetjeve. Në njërën nga përgjigjet ai ka shpjeguar se përsa ka vendosur të ndryshojë emrin e ministrisë së jashtme.

Nëpërmjetë një statusi në rrjetet sociale ka reaguar menjëherë, deputetja e LSI-së e cila ka pasur postin e ministres së Integrimit ka reaguar shpejtë dhe ashpër duke u shprehur se e gjithë kjo çështje nuk është emërtimi i një istitucioni por i një vizioni.

Postimi i Gjoshës :

“ Integrimi nuk është çështje emërtimi institucioni, por cështje vizioni dhe strategjie. Sado I bukur të tingëlloj sot titulli I Ish Ministrisë së Jashtme, qartësia e koordinimit te këtij procesi është thelbi që siguron vazhdimësinë e ëndrrës së Shqipërisë dhe shqiptarëve”

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakGazetari e provokon, kryeministri Rama përgjigjet thjeshtë: Puna është ndarë në mënyrë…
Artikulli tjetërKryeministri Rama paralajmëron ministrat: Në provë nga dita e parë