Ballina Kryesore Parashikimi i Ilir Metës: Mandatet që LSI mori në 2013-ën tani do...

Parashikimi i Ilir Metës: Mandatet që LSI mori në 2013-ën tani do i fitojë vetëm në Tiranë

SHPËRNDAJE

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta ka bërë sot një deklaratë ‘të fuqishme’ nga mitingu në Tiranë. Ai tha se LSI do marrë vetëm në Tiranë aq mandate sa mori gjithsej në zgjedhjet e kaluara në rang kombëtar.

LSI nga mitingu që u mbajtë në sheshin “Nënë Tereza” prezantoi kandidatët për deputetë. Gjithashtu ai bëri dhe disa deklarata lidhur me sondazhet që e nxjerrin këtë forcë jofituese duke i krahasuar ato me palmat e rilindjes, të shtrenjta por të pa shpresa u shpreh ai .

“Forcë e parë, forcë e paparë. Kam një mesazh të fortë për Lefter Kokën. Lefter Koka unë e di që LSI e Durrësit është e paparë por mos bëj garë me Tiranën, të dalin 12 deputetë. Për sondazhet e rilindjes, dua t’u them gjithë shqiptarëve, jo atyre 600 mijë që e kanë votuar prej kohës të nxjerrin LSI forcë e parë, sondazhet e Rilindjes janë si palmat e Rlindjes. Janë të shtrenjta por janë të pashpresa siç janë tharë palmat e Rilindjes në autostradën Tiranë-Durrës. Aq mandate sa ‘çmori LSI për para 4 vitesh, në 2013 kur ishte në koalicion me Rilindjen, aq mandate do t’i marrë vetëm në Tiranë më 25 qershor”, u shpreh Ilir Meta.

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakVasili nuk përmbahet ndaj Ramës: Koha të shporrim planin e tepsisë dhe të timonit
Artikulli tjetër‘I kemi larë borxhet me Edi Ramën’ , mesazhi i Ilir Metës