Ballina Kryesore “Paratë në xhep”/ Pjerin Ndreu i përvishet si malësor kandidatit të LSI:...

“Paratë në xhep”/ Pjerin Ndreu i përvishet si malësor kandidatit të LSI: Nuk ka zarf nëpër shkallë tek tradita e kafes

SHPËRNDAJE

Kandidati i PS-së në qytetin e Lezhës, Pjerin Ndreu ka reaguar pas videos së publikuar nga ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ku shfaqet kandidati i LSI-së, Viktor Tushaj, teksa i jep një zarf mbështetësit të LSI, Gjovalin Gjinit, i dhunuar dy ditë më parë.

Pas reagimit të Viktor Tushajt në “Facebook”, ku ai pretendonte se kishte ndjekur traditën e zadrimorit për nderimin e kafes edhe Ndreu me anë të një statusi i ktheu reston duke e akuzuar se po fyen rëndë traditën e kafesë me atë që bëri dhe se zarfi nuk është pjesë e kësaj tradite.

“Viktor! Tradita jone e kafes sic e quan ti, nuk ka zarf neper shkalle po nje shprehje solidariteti ne pjaten e filxhanit te kafes dhe pa zarf! Keshtu qe njerezit per budallenj mund t’i beni sa te doni, sic keni filluar gjithe keto javet e fundit, me lloj-lloj sajesash e cudish, por te pakten leksione tradite mos jep. Sepse fyen traditen duke e perdorur per te justifikuar nje gjest qe nuk nderon askend.” – shkruan Ndreu. Edhe pse nuk e kanë akuzuar drejtpërdrejt, zyrtarët e lartë të PS-së kanë nënkuptuar me “zarfin në xhep” kandidati i LSI-së, Viktor Tushaj e ka paguar aktivistin e LSI-së të dhunuar disa ditë më parë. Pasi u rrah nga persona ende të paidentifikuar nga policia, në shtëpinë e Gjovalin Gjinit shkoi për vizitë kandidati i LSI-së për Qarkun e Lezhës, Viktor Tushaj si edhe Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, i cili gjatë kësaj vizite bëri dhe deklaratën e fortë “do ta armatos unë popullin nëse policia nuk i kap ata zagarë”. 

SHPËRNDAJE

FOTO/ “Të lënë në mëshirë të fatit dhe të harruar nga të gjithë”, fëmijët romë të shtrirë në qendër të Durrësit

Paralajmërimi i fortë i Bashës: Ja ç’do të ndodh të hënën…

VIDEO/ Shokon Big Mama: Deri dje më thonin motër, sot krejt po ma lypin

Ndarja me moderatoren, Vin Veli e pranon publikisht: Po, e kam tradhtuar Borën

Tronditet Kanadaja, gjendet i vdekur në banesë miliarderi i “Apotex” dhe gruaja e tij, dyshohet se mund të jenë vrarë

Gazetari investigativ plas “bombën” e rradhës: Ja kush mund ta fundosë Saimir Tahirin

Petrit Vasili: Mirë që Rama shkel mbi Komisionin e Venecias, po ambasadorët ç’hall kanë që e pranojnë?

Takim i paparalajmëruar mes ambasadorit Donald Lu dhe Presidentit Meta

VIDEO/ U arrestua se fyeu grekët, shqiptarin e ndjek fati i keq edhe pasi del nga burgu. Ja çfarë i ndodhi

VIDEO/ Në Rumani këndohet shqip, “Nëntori” i Arilenës mahnit publikun vendas dhe jurinë e “The Voice”

Artikulli paraprak“Filxhani nderohet, zakon i zadrimorit”, kandidati i LSI reagon pas videos së Tahirit me “zarfin në xhep”
Artikulli tjetërLSI i kthen reston Ramës: Ja emrat e të punësuarve familjarisht në Sarandë dhe Delvinë