Ballina Politike Përrenjas/ Kryeministri Rama paralajmëron gjykatësit e prokurorët : “Nga dje nis epoka...

Përrenjas/ Kryeministri Rama paralajmëron gjykatësit e prokurorët : “Nga dje nis epoka e re”

SHPËRNDAJE

Edi Rama ka pasur ndalim e tij të rradhës në Përrenjas. Ai është takuar me banorët e Përrenjasit e teksa mbante fjalim ka vendosur theksin tek reforma në drejtësi.

Rama u shpreh se një epokë e re po lind për gjykatësit dhe prokurorët. 

“Ju pyesni shpesh pse nuk është dënuar asnjë politikan në Shqipëri? Sot është dita për të ripërsëritur se pallati i drejtësisë u pushtua nga gjykatësit dhe prokurorët e korruptuar. Nga dje filloi një epokë e re. Gjykatësit e prokurorët do japin llogari. Drejtësia e re do funksionojë ndryshe. Ka Shqipëria gjykatës dhe prokurorë të ndershëm. I them të gjithë qytetarëve se nëse sot jemi gdhirë në në Shqipëri tjetër, sepse ka filluar rruga e zbatimit të reformës në drejtësi, kjo shpjegohet me patriotizmin dhe atdhedashurinë e PS. Ne kemi ndërmarrë reforma që janë baza për shtetin demokratik shqiptar. Asnjë parti nuk guxoi të bëjë reforma si PS”-u shpreh Rama.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprak“Rama na ka kthyer në shtet policor”, Kryetari i LIBRA hedh akuza të forta drejtë Edi Ramës
Artikulli tjetërMartohen Morata, Kovacic dhe Danilo, ja fotot nga dasmat e tyre