Ballina Kryesore Petrit Vasili jep dorëheqjen si kryetar i LSI: Ja përse vendosa të...

Petrit Vasili jep dorëheqjen si kryetar i LSI: Ja përse vendosa të dorëhiqem

SHPËRNDAJE

Brenda Lëvizjes Socialiste për Integrim ka ndodhur diçka që nuk pritej ku kryetari i saj Petrit Vasili ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij në mënyrë të beftë.

Ky vendim që nuk pritej ka ardhur pas zgjedhjeve të 25 qershorit ku LSI doli forcë e tretë sërisht dhe jo forcë e parë siç pritej. Vasili e ka bërë të ditur vendimin e tij tek mbledhja e kryesisë së LSI-së dhe u shpreh se të gjitha arsyet që e shtynë të merrte këtë vendim.

Burimet tona na informojnë që dorëheqja e tij është bërë me pretendimin që LSI të jetë më aktive në opozitë.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Përçahet PD-ja”, kritiku i Bashës sulmon Jemin Gjanën: Ki respekt të paktën për veten, mos e poshtëroni më shumë…

Degjeneron mbledhja e Kryesisë së PD, Jemin Gjana tenton të rrahë kritiken e Bashës

Çmendet moti/ Fillojnë reshjet e para të dëborës, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Operacioni i Policisë në Elbasan, reagon Berisha: Çako i drogës arrestoi 27 endacakë, por me Bandën e Ramës…

Albi Nako qan live në studio për Klaudia Pepën, ajo i dërgoi një videomesazh

Sekuestrohen prona dhe llogari bankare në Tiranë, policia jep detajet: Ja kujt i përkasin

Fotoja e Ramës me Trump, shpërthen Spartak Ngjela: O pafille, shqiptarët s’janë indianë

MAKABRE/ Si u gjetën me këmbë dhe duar jashtë varrit dy vëllezërit nga Devolli?

Sulmi me blind ndaj Policisë, Haki Çako flet për “barrikadën e krimit”: Autori është identifikuar

DETAJET/ Superaksioni i Policisë në Elbasan, arrestohen 27 “të fortë”. Bllokohen prona e mjete superluksoze

Artikulli paraprakZbulohen fotot e të riut që vrau prindërit në Durrës tek dera e shtëpisë
Artikulli tjetërE Fundit/ Zbulohet emri që do të marrë drejtimin e LSI-së pas Vasilit