Ballina Politike Petrit Vasili revoltohet: Kavajën e lanë në mëshirë të fatit

Petrit Vasili revoltohet: Kavajën e lanë në mëshirë të fatit

Kavaja është ndalesa e LSI-së nga ku Petrit Vasili tashmë kryetar i kësaj force ka ashpërsuar goxha tonet ndaj qeverisjes së drejtuar nga Rama që ka mbajtur peng shume qytetarë.

“Kavajën e lanë në mëshirë, shqiptarët dinë shumë mirë se votojnë për tu çliruar nga dhuna e një shteti që dashuron drogën jo bujqësinë”,- u shpreh ai.

Vasili ka akuzuar Ramën se ka dhënë gjithë shtetin me koncesion dhe prej kësaj ai është i bindur se askush sdo ta votojë dhe forca e tij do të dalë kokë lart nga zgjedhjet e 25 qershorit dhe forcë e parë.

“Më 25 qershor do i shtrijmë në tokë satrapët dhe kryegënjeshtarët. LSI do dalë forcë e parë, forcë e paparë”,- tha Vasili.

LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakMeta shpërthen ndaj Ramës: Kryefaqezi! Vettingu do të nis me ty, do ti çlirojmë shqiptarët nga oligarkia
Artikulli tjetërE pabesueshme, gruaja lind në avion dhe bebi i bie qylit…