Ballina Kryesore Premtimet elektorale të LSI, ja sa vende të reja pune premtoi sot...

Premtimet elektorale të LSI, ja sa vende të reja pune premtoi sot Petrit Vasili

Lëvizja Socialiste për Integrim sot ka prezantuar programin e saj që mendon se do ta çojë drejt fitores së pushtetit të vetme. Kryetari i saj Petrit Vasili ka folur mbi zhvillimin e bujqësisë e turizmit, uljen e taksave për biznesin 100 mijë vendet e punës për të rinjtë të mirpaguara dhe në fund për rritjen e ekonomisë së vendit.

100 mijë vende pune të mirëpaguara, është premtimi që Lëvizja Socialsite per Integrim u bën të rinjve. Kryetari Petrit Vasili prezantoi programin e LSI, ku theksoi se platforma bazohet në zhvillimin e turizmit dhe bujqësisë si dy sektorë kyç në ekonomine shqiptare.

Vasili shtoi se do të ulen taksat për afro 90% të biznese, ndërsa premtoi rritjen me 5% të buxhetit të arsimit dhe shëndetësisë

Programi me të cilën LSI synon të dalë forcë e parë dhe të sigurojë pushtetin, sipas Kryetarit Vasili i garanton Shqipërisë një rritje ekonomike me 10%.

Panik në SHBA/ Nxënësi 8 vjeçar shkon në shkollë me armë, arsyeja do t’ju habisë

Kaos pas sulmit në Mal të Zi, “blindohet” Ambasada amerikane në Tiranë

Kapen me 29 kg heroinë, pranga shqiptarit dhe 2 grekëve

EMRI/ Ishte kthyer në makthin e Kishës së Laçit, kapet “skifteri” që grabiti tre herë objektin e kultit

VIDEO/ Berisha i nxjerr emrin: Ju tregoj se kush është ministri i Ramës që luan me diamante

“Dikur vije në Kishë, tani je ushtar i ‘të fortëve’ me X6”, kujt ia drejton këtë letër Dom Gjergj Meta

Aksidenti tragjik në autostradë, policia jep detaje: Vajza e re po kthehej nga porti, çfarë iu gjet në portofol

Italia kërkesa për punonjës sezonal, 18 mijë vende në 2018 në bujqësi e turizëm…edhe për shqiptarët

Panik në Mal të Zi, sulmohet ambasada amerikane, agresori hedh veten në erë

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, humbin jetën dy persona. Zhduket drejtuesi i “Benz-it” (Emrat)

Artikulli paraprakRama nuk ndal thumbat drejt Bashës, lexoni çfarë i thotë kësaj here për “Fantin Spathi”
Artikulli tjetërFoto Galeri/ Luks i paparë, shikoni nga brenda pallatin e ëndrrave që ka ndërtuar “sulltan” Erdoganit