Ballina Politike Procesi zgjedhor në krizë, KQZ “shpall në kërkim” komisionerët që mungojnë

Procesi zgjedhor në krizë, KQZ “shpall në kërkim” komisionerët që mungojnë

SHPËRNDAJE

Vetëm pak ditë kanë mbetur nga data e zgjedhjeve dhe KQZ vazhdon të përsërisë të njëjtën kërkesë ndaj partive politike që akoma nuk kanë emëruar anëtarët e komisioneve të qendrave të votimit.

Drilona Hoxhaj, zëdhënësja e KQZ-së gjatë një deklarate për shtyp u shpreh se kjo situatë e krijuar nga partitë është e papranueshme dhe e gjitha është krijuar si shkak i mossjelljes së emrave që ligji u jep të drejtë të propozojnë si anëtarë tek KQV.

30 KZAZ në shkallë vendi akoma nuk kanë përfunduar me emërimet përsa i përket KQV dhe qarqet problematike janë: Lezha, Durrësi, Shkodra, Tirana etj. Hoxhaj bën thirrje edhe njëherë të dorëzohen propozimet nga ana partive për emërimet.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprak“Mos u kap pas pantollonave të mia, Edi Rama ti do largohesh”, nuk kursehet Basha nga Berati
Artikulli tjetër“Mos na krahasoni me PD, policët nuk hanë më fara kungulli”, Rama flet për bilancet e “Rilindjes”