Ballina Kryesore Programi i qeverisjes/ Kryeministri Rama u përgjigjet pyetjeve të LSI: Do të...

Programi i qeverisjes/ Kryeministri Rama u përgjigjet pyetjeve të LSI: Do të rrisim pagat me 40%…

Ka nisur seanca e pasdites në Kuvend ndërsa kryeministri Rama ka vendosur t’ju përgjigjet 19 pyetjeve të LSI-së. Fillimisht Rama u ndal tek shëndetësia :

“Gjatë mandatit të parë kemi pasur rritje të konsiderueshme të mbështetjes për Shëndetësinë. Do vazhdojmë të shikojmë në drejtim të këtij sektori që të arrijmë në 65% të shërbimeve të përgjithshme të shqiptarëve, shifër që e gjetëm vetëm 43% Do sigurojmë që asnjë familje të mos bjerë në varfëri për sa i përket shërbimit shëndetësor”

Rama u ndal dhe tek arsimi ku u shpreh me seriozitet të madh se do të mbështeten fuqishëm duke theksuar se do t’ju rriten rrogat me 40%.

“Jemi duke punuar për një projekt financimi që të joshim mjekët specialistë që të punojnë edhe në rrethe. Është ende në diskutim”, tha Rama.

 

 

LAJM I FUNDIT/ Ekzekutohet me armë shqiptarja në Greqi, dyshohet se e vrau…

E PAZAKONTË/ “Më jep vajzën për nuse, ose ju vrava të gjithëve”, nipi kërcënon me jetë xhaxhain

U arrestua për shpërdorim detyre, lirohet zyrtari i LSI-së. Prokuroria zbuloi se…

Durrës/ Akuzohet për shpërdorim detyre, cili është inspektori i Policisë i arrestuar nga SHÇBA

E rëndë! Banesa në Kombinat përfshihet nga flakët, 80-vjeçari shkrumbohet brenda saj

VIDEO/ Një burim i vërtetë frymëzimi, njihuni me motrat binjake që jetojnë me dy koka në një trup

EMRAT/ Ishin kthyer në makthin e pronarëve aziatikë, njihuni me “3 skifterët” shqiptarë në SHBA

Rikthehet “Balena Blu”, i merr jetën dy motrave minorene. Momenti para se të hidheshin nga kati i 10 (Video)

VIDEO/ Habit drejtori i Ujësjellësit: E kam lënë qëllimisht qytetin tre ditë pa ujë, s’më mori njëri në telefon

Durrës/ I sekuestrohet 2 milionë euro pasuri, kush është biznesmeni me precedentë (Emri)

Artikulli paraprakNdoka sulmon ashpër Bashën: Çlirohu nga komplekset dhe detyrimet e marrëveshjes me Ramën, sepse…
Artikulli tjetërKapet “mat” duke trafikuar statuja dhe vepra arti, arrestohet 51-vjeçari nga Elbasani