Ballina Kryesore PS i kundërpërgjigjet Bashës : Kundërshtarët e Vetting-ut ,nuk do të fitojnë...

PS i kundërpërgjigjet Bashës : Kundërshtarët e Vetting-ut ,nuk do të fitojnë zemrat e shqiptarëve

Partia Socialiste ka reaguar lidhur me deklaratën e kreut të Partisë Demokratike për premtimet e pambajtura të qeverisë Rama.

Në një deklaratë të shkurtër për mediat, zyra për shtyp e kësaj partie thotë se ata që humbën betejën me Vetting-un nuk do të mund të fitojnë zemrat e shqiptarëve në këto zgjedhje.

Ja deklarata për mediat nga zyra për shtyp e PS:

“Pasi mbylli çadrën për ca poste qeveritare, Z. Basha po përpiqet tani të na mbushë mendjen se ka hallin e qytetarëve dhe problemeve të tyre. Ata që kundërshtuan dhe humbën me Vetting-un, do të humbin gjithashtu në betejën për të fituar zemrat e shqiptarëve. Ata që luftuan për Vetting-un dhe fituan, do të fitojne edhe betejën gjatë katër viteve të ardhshme për më shumë vende të reja dhe dinjitoze pune”.

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakTeuta vendimtare në luftën për mbijetesë në Superligë
Artikulli tjetërTërmeti – në Bulqizë, dëmtohen banesa, shkolla dhe qendra shëndetësore