Ballina Politike PSD , e vetme në zgjedhjet e 25 Qershorit

PSD , e vetme në zgjedhjet e 25 Qershorit

Socialdemokratët nuk do tërhiqen nga garimi në zgjedhjet e 25 Qershorit. Konfirmimi vjen nga drejtuesi i saj Skendër Gjinushi, i cili sqaron se partia që drejton synon të marrë mbi 3 mandate deputetësh.

Gjinushi mendon se koalicioni mes partisë së tij dhe PS-së, do të maksimalizonte votat dhe për pasojë fitorja do të ishte e sigurt.

E nëse flitet për fajtor, Gjinushi e gjen tek lidershipi socialist.

Ginushi, thotë se ka ende kohë për PS të reflektojë për një koalicion parazgjedhor, pasi sipas tij, Kodi e lejon. Megjithatë nënvizon se socialdemokratët do të përfaqësohen me listat e tyre të kandidatëve për deputetë në të gjitha qarqet.

 

Basha në Prishtinë, publikon fotot nga festa e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës

Patozi: Mos mallkoni kot 18 shkurtin, problemi ishte mbyllja e turpshme e çadrës dhe…

Gjendet një i mbytur në Selenicë, ja dyshimet e para të policisë

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Artikulli paraprakTërmeti – në Bulqizë, dëmtohen banesa, shkolla dhe qendra shëndetësore
Artikulli tjetërISIS pushton jugun e Filipineve