Ballina Politike “Punoi si striptiste në klubet e natës”, ja si ‘hakmarret’ Kodheli ndaj...

“Punoi si striptiste në klubet e natës”, ja si ‘hakmarret’ Kodheli ndaj mediave greke

SHPËRNDAJE

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka paditur mediat greke lidhur me pretendimin e publikuar pak kohë më parë se ajo kishte punuar si “balerinë në lokalet e natës në Greqi”.

Burime konfidenciale shumë pranë Kodhelit, pohojnë për “DuaLajm.com” se ministrja ka ngritur prej muajsh padi penale dhe civile ndaj dy mediave greke militaire.gr dhe makeleio.gr dhe ka dhënë prokurë përfaqësimi për avokatët Christos Ziogas dhe Christos Thanasopoulos pranë zyres avokatore, “Ziogas, Thanasopoulis and Associates” për përfaqësimin në procesin penal dhe civil ndaj dy web-ve dhe pronarëve të tyre.

Kujtojmë se gazeta greke “makeleio. gr” në një artikull të publikuar rreth 6 muaj më parë, shkruante se para 25 viteve Mimi Kodheli ka punuar si balerinë në lokalet e natës në Athinë dhe se më pas iku në Amerikë për të përfunduar studimet.

“Prandaj duhet të mbaj mend çfarë ka bërë përpara se të bëhej politikane dhe se ushtria nuk bëhet kur ke shkuar me shumë meshkuj. Dhe duhet të mbajë mend se nuk ka qenë Turqia që ka ndihmuar Shqipërinë por Greqia. Sot kërcimtarja shqiptare në lokalet e natës në Athinë, është bërë Ministre e Mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë“, shkruan ndër të tjera makeleio.gr ndërsa monton edhe këtë foto të turpshme.

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakKrim i rëndë në Korfuz/ Shqiptarit ‘i ikën tepeleku”, vret me thikë pronarin e thertores
Artikulli tjetërVetingu nuk “ngre kokë”, gjyqtarët e dërgojnë sërish në Kushtetuese