Ballina Kryesore Rama e “la” jashtë kabinetit të ri qeveritar, ish-ministrja e “hekurt” ka...

Rama e “la” jashtë kabinetit të ri qeveritar, ish-ministrja e “hekurt” ka një mesazh prekës: Nuk gjej dot fjalë…

SHPËRNDAJE

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli i ka dorëzuar ditën e sotme detyrën kolegës së saj socialiste, Olta Xhaçka.

Por duket se kjo gjë e ka prekur, ministren e ‘hekurt’, e cila ishte e para femër në krye të një institucioni “burrëror”.

Nëpërmjet një statusi në “Facebook”, mes emocioneve Kodheli shkruan se nuk gjen dot fjalët e duhura për të falenderuar gratë dhe burrat nën uniformë.

Kodheli shprehet se ndihet krenare për Forcat e Armatosura, duke i falenderuar për shërbimin që i japin Atdheut.

Kujtojmë që ish-ministrja e Mbrojtjes do të jetë deputete e PS-së në Parlament për 4 vitet e arshme, ku fitoi mandatin në Qarkun e Kukësit në zgjedhjet e 25-Qershorit.

Statusi i Kodhelit

“Nuk do të gjej dot fjalët e duhura (e megjithatë do të vazhdoj të flas a shkruaj, sa herë që kjo mundësi të më jepet) për t’ju përshëndetur e falënderuar të gjithëve një e nga një, ju gratë dhe burrat nën uniformë.

Unë thjesht dhe vetëm mbetem krenare për Forcat e Armatosura të Shqipërisë! Ju falënderoj për shërbimin që i jepni Atdheut!”

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

 

 

 

 

 

 

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakZbulimi i rrjetit të trafikantëve që nisnin emigrantë drejt “Tokës së Premtuar”, reagon Ambasada britanike në Tiranë
Artikulli tjetërVIDEO/ Arrestohet pedofili nga Elbasani, përdhunoi 13-vjeçaren (Emri)