Ballina Politike Rama i jep tjetër formë shprehjes së tij “S’keni parë gjë akoma”,...

Rama i jep tjetër formë shprehjes së tij “S’keni parë gjë akoma”, ja çfarë tha në Kuvend

SHPËRNDAJE

Gjatë replikës së tij të djeshme në atë seancë maratonë të Kuvendit, siç kishte deklaruar 4 vite më parë, kryeministri Rama tashmë që siguroi mandatin e dytë i ka kujtuar opozitës sërish një prej shprehjeve të tij më të famshme “S’keni parë gjë akoma”.

Para 4 vitesh kjo shprehje u përfol gjërë e gjatë teksa ata e kanë kuptuar si kërcënim, ai e përdor sërish por kjo në pjesën e mirë të dëshirës së Ramës për të bashkëpunuar me opozitën dhe për tu shtrirë atyre dorën.

“Më vjen mirë që opozita e bëri dhe e nënvizoi disa herë dallimin mes fjalës time prezantuese dhe asaj të katër viteve më parë që mbajta këtu. Nuk çuditem që e quajtët truk, hile, hipokrizi dhe më vjen keq që se besoni që është siç është në të vërtetë, një hapje e vërtetë ndaj jush. Ky është vetëm fillimi i fillimit, dora jonë do vazhdojë të shtrihet ndaj jush dhe s;keni parë gjë akoma”,- tha Rama.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakKryemadhi dhe Berisha bashkohen nga gjesti i Ramës, “Mbylli veshët kur ajo fliste në Kuvend”
Artikulli tjetërJa kush janë disa prej gjërave më emocionuese dhe të bukura që duhet ti bëni së paku një herë në jetë