Ballina Kryesore Rama ka një lajm befasues për Shqipërinë: Ja ku renditemi tek 136...

Rama ka një lajm befasues për Shqipërinë: Ja ku renditemi tek 136 ekonomitë botërore

SHPËRNDAJE

Kryeministri edhe pse tani ka filluar të jetë më i ngarkuar me hapjen e Kuvendit, nuk i ka harruar zakonet e tij teksa uron “mirmëngjes” shqiptarët me diçka vërtetë befasuese siç është raporti i Forumit Ekonomik Botëror.

Ai ka shkruar se tek raporti i fundit Shqipëria është rritur me 8 vende të reja duke u renditur më sipër vendeve të cilat mund të quhen të varfra.”Shqipëria në raportin e fundit të Ëorld Economic Forum për Konkurrueshmërinë Globale në Udhëtim e Turizëm ku vendi ynë ka përmirësuar sërish renditjen e përgjithshme me +8 vende të tjera.”, ka shkruar kryeministri.

Postimi i Plotë

“Mirëmëngjes dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë lajm të mirë për Shqipërinë në raportin e fundit të Ëorld Economic Forum për Konkurrueshmërinë Globale në Udhëtim e Turizëm ku vendi ynë ka përmirësuar sërish renditjen e përgjithshme me +8 vende të tjera. Ndër indikatorët e përmirësuar ndjeshëm spikat rritja me +25 vende në fushën e Sigurisë, ku këtë vit renditemi në vendin e 45-të ndër 136 ekonomitë botërore të vlerësuara në raport”

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakSot nis sezoni i ri shkollor para-universitar, 495 mijë nxënës ulen në bankat e tyre
Artikulli tjetërBasha uron sezonin e ri shkollor, shkruan një mesazh për prindërit, mësuesit dhe nxënësit