Ballina Kryesore Rama flet me emra: Gazetarët që fut brenda kazanit mediatik, katër që...

Rama flet me emra: Gazetarët që fut brenda kazanit mediatik, katër që i le jashtë

SHPËRNDAJE

Kryeministri Rama gjatë intervistës pikante tek Arian Çani ka bërë një quiz të vogël duke thënë se cilët gazetarë i përkasin kazanit mediatik ose janë jashtë tyre, më poshtë shikojmë listën e kazanit dhe atyre që qëndrojnë jashtë tij :

Blendi Fevziu, kazan
Eni Vasili –  e kam shoqe por kazan
Sokol Balla – kazan
Rudina Xhunga – s’e kam ndjekur më
Ylli Rakipi –  kazan
Artur Zheji – ku është ky? Kazan
Andi Bushati – kazan e kazan
Fatos Lubonja –  kazan
Baton Haxhiu – nuk i përket katundit mediatik , është jashtë,
Besart Kadia – s’e njoh fare
Andi Tela –  kam respekt në distancë, se nuk e kam parë të shfaqet për interesat e katundit
Robert Rakipllari – kazan komplet
Shpëtim Nazarko –  është bohem
Mustafa Nano –  kazan
Artan Hoxha – thellë në kazan
Ilva Tare – si person kam shumë respekt, po edhe produkti i saj kazan
Cim Peka – kazan komplet, asgjë tjetër përveç se kazan
Ilir Babaramo – kazan
Lorenc Vangjeli – nuk është kazan

Dhe i fundit që mbeti ishte vetë Arjan Çani i cili u caktua ke kazani i parë ai kazan që sipas Ramës filloi gjithë furtunën e kazanve të tjerë në Shqipëri. 

“Një ndryshim ke nga katundi mediatik ti, ke bërë i pari klubin e llafeve, por e ke mbajtur si klub ekzkluziv thashethemesh, po ti nuk e fsheh, ndërsa ata të tjerët po”. i tha kryeministri Rama gazetarit.

SHPËRNDAJE

FOTO/ “Të lënë në mëshirë të fatit dhe të harruar nga të gjithë”, fëmijët romë të shtrirë në qendër të Durrësit

Paralajmërimi i fortë i Bashës: Ja ç’do të ndodh të hënën…

VIDEO/ Shokon Big Mama: Deri dje më thonin motër, sot krejt po ma lypin

Ndarja me moderatoren, Vin Veli e pranon publikisht: Po, e kam tradhtuar Borën

Tronditet Kanadaja, gjendet i vdekur në banesë miliarderi i “Apotex” dhe gruaja e tij, dyshohet se mund të jenë vrarë

Gazetari investigativ plas “bombën” e rradhës: Ja kush mund ta fundosë Saimir Tahirin

Petrit Vasili: Mirë që Rama shkel mbi Komisionin e Venecias, po ambasadorët ç’hall kanë që e pranojnë?

Takim i paparalajmëruar mes ambasadorit Donald Lu dhe Presidentit Meta

VIDEO/ U arrestua se fyeu grekët, shqiptarin e ndjek fati i keq edhe pasi del nga burgu. Ja çfarë i ndodhi

VIDEO/ Në Rumani këndohet shqip, “Nëntori” i Arilenës mahnit publikun vendas dhe jurinë e “The Voice”

Artikulli paraprakFiksohet keq fare pas polices, e kërcënon në telefon
Artikulli tjetërRama po fillon të mendojë largimin nga politika? Ja ku do jetojë