Ballina Kryesore Rama po fillon të mendojë largimin nga politika? Ja ku do jetojë

Rama po fillon të mendojë largimin nga politika? Ja ku do jetojë

SHPËRNDAJE

Mesaduket sot ishte dita e rrëfimeve për Kryeministrin Rama, ai ka folur për jetën e tij pas politikës dhe se sa ai e ka menduar pjesën e largimit nga politika. E vetmja gjë që dinte kryeministri ishte se nuk do largohej kurrë nga një situatë: IK! por do largohej me një situatë të menduar ku ai të thoshte: Po iki!

“Nuk erdha në këtë jetë (jetën politike), se ajo jetë (jeta e artistit) nuk më pëlqente, dhe në një zonë të trurit jam duke u përgatitur për jetën tjetër. Është dicka që ka kohë që e përgatis se mendoj që është shumë e rezikshme të presësh momentin kur të tjerët thonë: Ik! Duhet të përgatisësh momentin, kur ti duhet të thuash: Po iki!

Joshka Fisher ma ka treguar procesin e përgatitjes për tu larguar.Ai thotë se e kam përgatitur këtë gjë në mendjen time. Nuk kam datë, por jeta e tretë do jetë po aq interesante sa e dyta dhe po aq e bukur sa e para” tha Rama.

“Në Sarandë?” e pyeti gazetari Çani

“Jo jo në Surrel” i ktheu përgjigjen ironike Rama.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Përçahet PD-ja”, kritiku i Bashës sulmon Jemin Gjanën: Ki respekt të paktën për veten, mos e poshtëroni më shumë…

Degjeneron mbledhja e Kryesisë së PD, Jemin Gjana tenton të rrahë kritiken e Bashës

Çmendet moti/ Fillojnë reshjet e para të dëborës, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Operacioni i Policisë në Elbasan, reagon Berisha: Çako i drogës arrestoi 27 endacakë, por me Bandën e Ramës…

Albi Nako qan live në studio për Klaudia Pepën, ajo i dërgoi një videomesazh

Sekuestrohen prona dhe llogari bankare në Tiranë, policia jep detajet: Ja kujt i përkasin

Fotoja e Ramës me Trump, shpërthen Spartak Ngjela: O pafille, shqiptarët s’janë indianë

MAKABRE/ Si u gjetën me këmbë dhe duar jashtë varrit dy vëllezërit nga Devolli?

Sulmi me blind ndaj Policisë, Haki Çako flet për “barrikadën e krimit”: Autori është identifikuar

DETAJET/ Superaksioni i Policisë në Elbasan, arrestohen 27 “të fortë”. Bllokohen prona e mjete superluksoze

Artikulli paraprakRama flet me emra: Gazetarët që fut brenda kazanit mediatik, katër që i le jashtë
Artikulli tjetërGruaja kamikaze hedh veten në erë, të paktën 30 viktima