Ballina Politike Rama thumbon me ironi listat e PD

Rama thumbon me ironi listat e PD

SHPËRNDAJE

Rama ka kritikuar listat e PD edhe njëher duke u munduar ti thumbojë me emra kafshësh, duke u vënë në dukje gabimin e mos pjesëmarrjes së grave në disa qarqe si kandidatura. Ai u shpreh se do të ishte më mirë si për socialistët ashtu edhe pë demokratët të jepnin votën në atë që e meritonte dhe që vërtet ka bërë për shtetin por kurrësesi mos ja jepnin Republikës së re që kryeministri i vuri nofkën “Gjysmagjel”.

Një parti që nuk respekton gratë deri në këtë farë feje që shkon paguan gjobë në Fier, Berat, Elbasan, Gjirokastër, Kukës se nuk vë asnjë grua, Republikë e Re, gjysmagjel. Ky është gjysmagjel, ç’republikë e re është kjo?! As gjel jo, se ku ka gjel po nuk pati pula rreth e rrotull. Edhe gjeli bëhet si maçok, e maçoku bëhet si pulë. Kështu që besoj se duhet kjo fjalë kudo, që gratë edhe ju burrat, bile është në nderin e burrave demokratë që të bashkohen me gratë e tyre kundër PD dhe të votojnë PS.” – tha Rama

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakRreziku i fëmijëve me televizior ne dhomë
Artikulli tjetërArrestohen 12 të parët për sulmin e Londrës