Ballina Aktualitet Rama uron mëngjesin me një tjetër shkollë të rikonstruktuar, i kthehen komentuesit:...

Rama uron mëngjesin me një tjetër shkollë të rikonstruktuar, i kthehen komentuesit: Fëmijët po blejnë librat me lekë borxh

SHPËRNDAJE

Dy ditët e fundit mesa duket kryeministri Rama ua ka kushtuar rikonstruksionit të shkollave në Shqipëri ku uroi me “mirmëngjes” edhe njëher shqiptarët me video transformimet e tyre në ambiente moderne.

Këtë mëngjes ai ka postuar tek Facebook-u i tij transformimin e shkollës “Abaz Shehu” në qytetin e Tepelenës, ky gjimnaz hapi dyert e tij për të gjithë nxënësit e këtij qyteti para dy ditësh dhe duket se nxënësit janë shumë të lumtur me rezultatin.

Statusi i Ramës

“Mirëmëngjes dhe ju uroj ditë të mbarë me këto pamje të transformimit të shkollës ‘Abaz Shehu’ në Tepelenë, ju uroj një ditë të mbarë.”. 

 

Ka pasur edhe nga ato që e kanë lavdëruar por dhe nga ato që e kritikojnë në komente teksa një qytetar i ka komentuar se fëmijët shqiptar po i marrin me lek borxh librat shkollor dhe nuk u duhen shumë kushtet kur as nuk mund të shkojnë dot të studiojnë.

“Fmijet shqiptar, blejn librat me lek me lek borxh,dhe shtete reth nesh i shperndajn falas per femijet dhe shtetin e tyre.shqiptaret msojn gjuhen e tyre akoma me taks si ne kohen e mhmetit te 2t. Ky nuk esht sukses por deshtim.ky shtet ska kapacitet ti japi nje femije nje liber falas pavarsisht se gllaberohen ne taksa e gjoba gjith vitin. Bir o bir.”

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Lexon Kadarenë dhe dëgjon Eliza Dumin”, kush është Sladjana Stojiljkoviç, vajza serbe që po studjon gjuhën shqipe në Beograd

VIDEO/ Ministrja e Drejtësisë i përgjigjet denoncimit të qytetarëve, shkarkon “live” 3 zyrtarët e Hipotekave

Rama bën për “ujë të ftohtë”profesorët e Akademisë së Shkencave: Institucion i rrënuar, kufoma e vetvetes

Urdhëroi vrasjen e 8 mijë burrave myslimanë, Gjykata e Hagës dënon me burg të përjetshëm “Kasapin e Bosnjës”, Ratko Mlladiç

DOSSIER/ Si u vra Vasil Shanto, simbol i rezistencës shqiptare në Luftën e Dytë Botërore

“Jo vetëm gjoba, por dhe…”, Policia Rrugore prezanton Lotarinë e Radarit: Ja çfarë do të fitojnë 20 shoferët më të mirë

“Kemi një vit e gjysmë pa u paguar”, punonjësit e 55 kompanive të By-Passit të Fierit e Vlorës në protestë

Sapo kishte dalë nga burgu, kapet sërish i “forti” shqiptar në Itali. Policia i zbulon kokainë, armë dhe mijëra euro në banesë (Foto)

Skandali/ Ja sa duhet të paguash në spital për t’u futur në operacion pa radhë e pa asnjë dokumentacion (Video)

“Do ta vrasim të birin e kokëmushkës amerikane”, ISIS kërcënon me jetë djalin e Donald Trump, alarmohet Shtëpia e Bardhë

Artikulli paraprakArrestohen 3 të rinj në Tiranë, vidhnin naftë prej një eskavatori
Artikulli tjetërKeni probleme me enët e gjakut ? Ja kush janë produktet natyrale që ju vinë në ndihmë