Ballina Kryesore “Rifilloi avazi! Jo vetëm ne, por edhe SHBA me BE e kanë...

“Rifilloi avazi! Jo vetëm ne, por edhe SHBA me BE e kanë gabim”, Rama ironizon opozitën

SHPËRNDAJE

Pas thirrjeve për dialog që i bëri Bashës lidhur me zgjedhjen e kryeprokurorit të ri, kryeministri Rama ka reaguar sërish.

Përmes një statusi në faqen e tij në “Facebook”, Rama shkruan se opozita rifilloi sërish avazin.

Kreu i Qeverisë thekson se opozita nuk do që të ketë një zgjidhje të përbashkët. Gjithashtu kryeministri Rama ironizon dhe reagimet e opozitës pas deklaratave të përfaaqësuesve të BE dhe SHBA, lidhur me arritjet e qeverisë, duke i cilësuar si një “gabim” të tyre.

“Rifilloi avazi!Jo ne, po edhe SHBA/BE e kanë gabim! Dhe prapë s’duan as dialog kur u thua votat ne i kemi po duam zgjidhje të përbashkët😧”, shkruan Rama në “Facebook.

Teksa iu përgjigj ftesës për një konsensus të përbashkët, Basha theksoi se i vetmi “pakt” që mbështet PD-ja janë kriteret që ka vendosur Bashkimi Europian për Shqipërinë.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookSHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprakKamionat përplasen me njëri-tjetrin, humb jetën shoferi shqiptar
Artikulli tjetërAplikacion për shërbim taxi, por e veçanta… ato do të ecin pa shofer