Ballina Aktualitet Shembja e Teatrit, do të dekretohet ligji nga Meta, ja përgjigja e...

Shembja e Teatrit, do të dekretohet ligji nga Meta, ja përgjigja e presidentit

Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ishte i pranishëm paraditen e sotme në takimin e parë të “Aleancës për Dhurimin e Gjakut”.

Meta u pyet sot se si do të veprojë përballë kërkesës së opozitës dhe artistëve për të mos dekretuar ligjin e Qeverisë që i hap rrugën shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar.

“Dua tju siguroj që në çdo vendim nuk do të ndikohem nga asnjë faktor jashtë përgjegjësive që ka presidenti” u shpreh presidenti në një prononcim për median.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook