Ballina Politike “Shëndetësia falas, mashtrimi më i pacipë i kryeministrit mashtrues”, Petrit Vasili vijon...

“Shëndetësia falas, mashtrimi më i pacipë i kryeministrit mashtrues”, Petrit Vasili vijon sulmet ndaj Ramës

SHPËRNDAJE

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka vijuar edhe sot me sulmet ndaj kryeministrit Edi Rama.

Përmes një statusi në faqen e tij në “Facebook”, Vasili thekson se shëndetësia falas është mashtrimi më i pacipë dhe më kriminal i kryeministrit Rama, të cilin e cilëson si mashtrues.

Statusi i plotë i Vasilit
Shendetesia falas, mashtrimi kriminal i kryeministrit mashtrues.

Mashtrimi me i pacipe qe shqiptareve ju eshte bere ndonjehere eshte shendetesia falas, qe premtoi me zhurme te madhe ky kryeminister.
Me padijen e tmerrshme, tashme te njohur te tij,kryeministri nuk la budallallek pa thene per shendetesine,pasi dihet qe kupton “shume” nga mjeksia.
Buxheti per 2018 kaloi dhe shendetesia dhe nuk eshte jo falas por eshte ne ditet e saj me te keqia.
Kryeministri genjeu rende qindra mijra shqiptare.
Duhet te iki ai sa me pare.
Shendeti i njerezve nuk kurohet me mashtrime, por me modesti dhe kokeulje dhe kur nuk kurohet shendeti ky eshte KRIM.
Në premtimin e PS-së që u fiksua edhe në programin e qeverisë 2013-2017 deklarohet reformë radikale. “Ne do të ofrojmë një mbulim universal për kujdesin shëndetësor për gjithë shqiptarët rezidentë ku asnjë individ të mos mbetet pa kujdes shëndetësor, sepse nuk disponon mjetet e nevojshme financiare. Kujdesi shëndetësor do të financohet nga taksimi i përgjithshëm”, shkruhet në këtë program

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në FacebookSHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën 65-vjeçari, policia arreston shoferin (Emri)

Denoncimi: “Eskobari” i Ballkanit emëronte punonjësit e tij në polici

Numri i fundit që ndodhet në vitin tuaj të lindjes tregon shumë për ju: 100% më saktë!

Çmendet moti, ja çfarë na pret javën që vjen

Shenjat e horoskopit që kurrë nuk duhet të dashurohen me njëra-tjetrën, përfundojnë gjithnjë në divorc

Protesta e PD/ Flet deputeti: Shqipëria nuk është më me lugatë por me Balil dhe Habil, nuk do të lejojmë që…

Pse janë trembur sot kaq shumë hordhitë korruptive të Shqipërisë?

EMRI/ Nuk i’u bind urdhërave të policisë, ja si e pëson shkodrani që po transportonte drogë (Video)

VIDEO/ Denoncimi i Berishës: Nuk është Kandahar, por Tirana!

Buxheti i Tiranës 2018: Sa do paguani për taksën e pronës (dyfish), parkimin, hapësirën, rekord nga ndërtimet…

Artikulli paraprakAMF nis projektin për mikro-sigurimet, fokus futja e produkteve të reja
Artikulli tjetërKëto janë 5 arsyet përse nuk duhet të martoheni!