Ballina Kronike “Shpërthen” Ministri i LSI-së, sulmon ashpër PS-PD

“Shpërthen” Ministri i LSI-së, sulmon ashpër PS-PD

SHPËRNDAJE

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj që vjen nga radhët e LSI-së ka hedhur akuza të rënda ndaj Partisë Socialiste dhe PD-së.

Me anë të një statusi në faqen e tij në rrjetin social “Facebook”, Dervishaj nuk i ka kursyer ironitë, ndërsa u kujton dy partive që më 18 maj lidhën marrëveshje mes tyre se në vitin 2008 u përpoqën që të vrisnin shqiptarët.

Mes të tjerash Dervishaj tha se PS-PD kanë frikë nga nr. 1 në krye të listës së KQZ.

“Ka ditë që janë harruar të gjitha, janë venitur kujtesa dhe akuzat.
Janë harruar akuzat e ndërsjellta për Gërdecin, shitjen e detit, vrasësit në bulevard, korrupsionin, konçesionet, hashashin, etj, etj, e në vend të tyre binomi po shan pa fund LSI.
I gjashti se po i firon partia, i dyti se s’ka si ja bën të parit.
I dyti dhe i gjashti mesa duket kanë harruar që një natë në 2008 u përpoqën të na vrisnin por dështuan.
U mblodhën prapë tani së fundmi për të vazhduar pjesën e dytë të një ndeshje të humbur pa filluar.
Monizmi në Shqipëri ka vdekur në vitin 90.
E vrau rinia shqiptare, e cila nuk do te lejojë as instalimin e monizmit bipolar.
Forca rinia e Shqiperisë, me datë 25 i jepni një mësim të ri një mentaliteti të vjeter se kjo s’mund të jetë Republike e Re, por vetëm një avaz i vjetër.
Garën e fiton gjithnjë i pari, i dyti tenton, i gjashti thjesht merr pjesë në garë.
Për ne Shqipëria është e para, shqiptarët janë të parët.
Shqiptarët dhe rinia do të votojnë numrin 1″, shkruan Dervishaj.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Përçahet PD-ja”, kritiku i Bashës sulmon Jemin Gjanën: Ki respekt të paktën për veten, mos e poshtëroni më shumë…

Degjeneron mbledhja e Kryesisë së PD, Jemin Gjana tenton të rrahë kritiken e Bashës

Çmendet moti/ Fillojnë reshjet e para të dëborës, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Operacioni i Policisë në Elbasan, reagon Berisha: Çako i drogës arrestoi 27 endacakë, por me Bandën e Ramës…

Albi Nako qan live në studio për Klaudia Pepën, ajo i dërgoi një videomesazh

Sekuestrohen prona dhe llogari bankare në Tiranë, policia jep detajet: Ja kujt i përkasin

Fotoja e Ramës me Trump, shpërthen Spartak Ngjela: O pafille, shqiptarët s’janë indianë

MAKABRE/ Si u gjetën me këmbë dhe duar jashtë varrit dy vëllezërit nga Devolli?

Sulmi me blind ndaj Policisë, Haki Çako flet për “barrikadën e krimit”: Autori është identifikuar

DETAJET/ Superaksioni i Policisë në Elbasan, arrestohen 27 “të fortë”. Bllokohen prona e mjete superluksoze

Artikulli paraprakGafa/ Alibeaj quan Bashën “Projektuesi i Rilindjes” (VIDEO)
Artikulli tjetërDhunoi fëmijët e kopështit, gjykata jep vendimin për edukatoren