Ballina Kryesore “Shqipëria po digjet dhe kryeministri…”, LSI hedh akuza ndaj Ramës

“Shqipëria po digjet dhe kryeministri…”, LSI hedh akuza ndaj Ramës

Ish-kreu i LSI, Petrit Vasili vijon të hedhi akuza të forta drejtë kryeministri Rama. Nëpërmjetë një statusi në rrjetet sociale Vasili thotë se Shqipëria po digjet, pasi në vend ka shumë vatra zjarri, turistët po vuajnë ndërsa Rama rri dhe bën llogje nëpër dëgjesa.

Statusi i Petrit Vasilit:

Shqipëria digjet në dhjetra vatra zjarri në të gjithë vendin.
Mijëra turistë pa drita në plazhet e Shqipërisë.
Mbyten pushues shqiptarë e të huaj përditë.
Kryeministri bën llogje nëpër dëgjesa, shkurt, Shqipëria digjet e kryeministri krihet…