Ballina Politike Skandal/ Denoncon Berisha: “Komandanti i RENEA-s tapë në detyrë”

Skandal/ Denoncon Berisha: “Komandanti i RENEA-s tapë në detyrë”

SHPËRNDAJE

Të gjithë e njohim ish-kryeministrin Berisha dhe sesa i apasionuar është ai pas denoncimeve publike onlinë në faqen e tij të “Facebook” këtë herë ai ka denoncuar komandantin e RENEA-s, Sokol Poçarin duke marrë shkas nga një mesazh që i ishte dërguar.

“RENEA-si dixhital” siç Berisha ka preferuar ta quajë denoncuesin e këtij mesazhi ka shkruar se ngjarja e cila ka ndodhur tek reparti special i policisë së shtetit ditën e shtunë, komandanti Sokol Poçari kishte ardhur i pirë në detyrë dhe drejtori i Forcave Lëvizëse Operacionale ka pezulluar nga detyra menjëherë Poçarin.

Postimi i plotë i ish-kryeministrit Berisha:

“Drejtori i forcave Lëvizëse Operacionale (FLO)

Skandal! Komandanti i Reneas, Sokol Poçari i dehur dhe i bere tap, pezullohet nga Sokol Bizhga!

Reneasi dixhital denoncon:

Komandantin e Reneas, Sokol Poçari
– i dehur dhe bere tap nga alkoli,
– pezullOhet nga detyra nga Sokol Bizhga,
Drejtor i FLO dhe pas urdherit te pezullimit Bizhga kerkon ti behet
– testi i alkolit dhe per kete qellim sjelle njisitin e policise rrugore
– Poçari refuzon ti nenshtrohet testit dhe
– rrjeshton efektivin me te gjitha paisjet qe ta mbroje ate nga testi i alkolit.
Kurse Bizhga jep urdher te shperndahen efektivet te mbledhur per te mbrojtur Komandant sarahoshin nga testi i alkolit.

Skena tragjikomike ne ate qe duhet te jete reparti me serioz i policise se shtetit. Oficeri denoncon gjithashtu
– futjen ne radhet e Reneas nga Çako dhe Saje qorri, te banditeve te Shullazit dhe bandave te tjera!”

“Pershendetje Doktorr ne rep.special eliten e policise se shtetit RENEA diten e djeshme ishte nje shfaqje aspak e kendeshme ku komandanti i atij reparti Sokol Poçari ne gjendje tejet te rendua nga alkoli i dehur totalisht qe njifet per drejtimin e paaftesis profesionale ku dhe humbi jeten ne operacion ne lazarat Ibrahim Basha per mungese drejtimi diten e djeshme kan bere llafe dhe debate me Drejtorin e forcave levizese operacionale FLO z. Sokol Bizhga ku ky i fundit i komunikon pezullimin dhe kerkon te kryhet testi i alkolit ku behen komik ne prani te forcave renea njeri jep urdher kom i reneas qe rreshton efektivin me paisje qe ta mbrojn nga testi i alkolit tjetri jep urdher qe te shperndaheshin dmth drejtori i flos ky eshte treguesi i drejtimit te rep special ku ka besim kominiteti per zgjidhjen e situatave me te nderlikuara qe krijohen. Dua te shtoj se ne kete repart jane levizur per keto kater vite 60% e efektivit dhe nga Saje qorti dhe Çako jane marre jasht kritereve ligjore ku ne mes tyre ka edhe persona qe jane me lidhje me bandat i ajo e Shullazit dhe bandat tjera te rrezikshme flm”

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakPaparacët fokusojnë Stresin, ja me kë ndan shtratin
Artikulli tjetërShoqërohet në Polici i dyshuari kryesor për vrasjen e komisarit Artan Cuku (Emri)