Ballina Politike Sondazhi për Elbasanin: PS fiton bindshëm. Ja sa mandate merr PD dhe...

Sondazhi për Elbasanin: PS fiton bindshëm. Ja sa mandate merr PD dhe LSI. Një deputet ndahet mes LIBRA e PDIU

SHPËRNDAJE

Sondazhi i dytë nga IPR Marketing është duke u zhvilluar dhe janë pyetur 1000 persona për çdo qark.

Rezultati për qarkun e Elbasanit është ky :

Qarku i Elbasanit : 

PS – 49.5%      7-8 mandate

PD – 29.5%      4-5 mandate

LSI – 10.0%     1-2 mandate

LIBRA – 3.0%   0-1 mandate

PDIU – 5.5%     0-1 mandate

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprakProjeksioni i mandateve për Fierin, sa deputetë fiton PS, PD dhe LSI në 25 Qershor. Zhgënjen PDIU
Artikulli tjetër10 ligjet më të çuditshme në botë