Ballina Politike Sot përkujtimi i Azem Hajdarit, vajza e tij deputete bllokohet nga emocionet...

Sot përkujtimi i Azem Hajdarit, vajza e tij deputete bllokohet nga emocionet para memorialit dhe rrëfen amanetin e tij të fundit

SHPËRNDAJE

Sot ka qenë një ditë e rëndsishme për demokratët pasi kanë përkujtuar Azem Hajdarin një prej politikanëve historik të vendit tonë i cili para 19 vjetësh u vra ku u hodhën dhe shumë hipoteza mbi vdekjen e tij.

Pas gjithë këtyre përveç demokratëve që ndërprenë seancën ra në sy edhe vajza e Azem Hajdarit, Rudina, e cila mbajti një fjalim në nder të të atit me lot në sy deri në një moment ku edhe u bllokua dhe nuk mundi të vazhdonte më. Rudina ishte pjesë e kandidatëve për deputet përkrah opozitës ku pas zgjedhjeve të 25 qershorit ajo ka zbuluar amanetin e fundit të të atit, që ajo të mbrojë të drejtat e shqiptarëve.

“Ndihem e prekur, sot kujtojmë figurën e lartë që solli pluralizmin në Shqipëri, është emocion i veçantë për mua sot. Ne prapë jemi të bashkuar me partinë që solli vlerat më të moralshme. Ne jemi akoma më të bashkuar me Partinë Demokratike, duam që të cojmë PD përpara. Më falni se jam e emocionuar. Unë do flas në Kuvendin e Shqipërisë si deputet, pikërisht në këtë ditë. Ishte një koecidencë dita e sotme, ishte dëshira e tij, unë ju siguroj ju se do jem një zë i fortë i opozitës shqiptare, të mbroj interesat e Shqipërisë dhe kombit tim”, u shpreh Rudina. 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakVjen më në fund lajmi i mirë, Gjiknuri jep fjalën se Rruga e Arbrit do të fillojë brenda 100 ditëve
Artikulli tjetërKryemadhi fillon të tallet me qeverinë: Program batutash i shkruar keq e me lajthitje