Ballina Politike Takimin me minoritarët/ Rama sulmon Vangjel Dulen: Asnjë votë Dules, çdo votë...

Takimin me minoritarët/ Rama sulmon Vangjel Dulen: Asnjë votë Dules, çdo votë për të, është e pavlefshme

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama u takua sot me banorët e Xarrës dhe të Finiqit në Sarandë ku kërkoi votën e minoritarëve. Kësaj here Rama ka sulmuar kreun e PBDNJ-së, Vangjel Dulen.

“Mos i jepni asnjë votë. Pse ajo karrige nuk mban njeri tjetër përveç Vangjelit”,– iu drejtua Rama minoritarëve të Finiqit.

“Ky Vangjeli u nderua në PS siç nuk është nderuar asnjë përfaqësues i minoritetit, u bë nënkryetar i Kuvendit sapo u zgjodh Idrizi pas ca kohësh dha dorëheqjen. Pse e dha dorëheqjen? Se nuk bashkëjetonte me çamët, secili është përfaqësues i atyre që përfaqëson pse duhet të ikte ky nga nënkryetar Kuvendi? Na shfaqet me Dashin e Havasë dhe vjen këtu e thotë unë e Dashi do bëjmë republikën e re, asnjë votë Dules se është vota më e pavlefshme, është vota e një verbërie të pashoqe, ai do të përfaqësonte minoritetin atje, smë ka ardhur një herë 44 muaj kryeministrër s’mu shfaq një herë të më kërkojë një investim, zgjidhje për një problem njerëzisht vetëm në parlament për të nxitur sherr”, vijoi më tej Rama.

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprakFoto Galeri/ Victoria Beckham me pizhame në rrugët e New York-ut
Artikulli tjetërÇfarë po ndodh me monedhën e huaj? Euro bie pikiatë