Ballina Kryesore ‘Trembet’ Rama, u dërgon një SMS kandidatëve të PS: Kujdes me LSI-në!

‘Trembet’ Rama, u dërgon një SMS kandidatëve të PS: Kujdes me LSI-në!

SHPËRNDAJE

Deklaratat e Ilir Metës të bëra në konferencën për mediat, duket se i ka ‘shkundur’ mirë liderat që po konkurojnë për vendin e kryeminstrit pas 25 qershorit.

Reagimi i parë vjen nga kryeministri i tanishëm Edi Rama i cili në një mesazh konfidencial të drejtuar kandidatëve për deputetë të PS, ju kërkon socialistëve që të bëjnë kujdes mbi deklaratat që ata bëjnë kundrejt LSI.

Mesazhi i Ramës:
Ju lutem nuk duhet të kemi më lajme për LSI-në!

E sotmja ishte një ditë per t’u dhënë të gjithëve mesazhin se LSI nuk ka më shanse të bëjë të tretin të vërtetin, në mënyrë që ju të gjithë ta përdorni këtë në fushatën mikro, me organizim kapilar për të kthyer njerëzit që rrinë me LSI për interes jo për bindje!

Në makro, pra në komunikimin publik duhet të fokusohemi tek mesazhi ynë dhe për reformën e administratës të themi, ne duam të bëjmë dhe duam të kemi mundësinë të zgjedhim më të mirët!

Kaq dhe fokusin tek vetingu, ekonomia, punësimi e me radhë në mesazhin tonë… Forca!

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Aksident në Durrës, makina e policisë përplaset me një “Benz”

Raporti për konsumin: Rrinë në kafe, por nuk pinë shumë kafe, ja si renditen shqiptarët në botë

Debati për TVSH, Rama i del në krah deputetit socialist: Erion Braçe është zëri që s’i ka tradhtuar kurrë interesat e të dobëtëve, opozita…

A u mbajt i fshehtë rasti i pengmarrjes në Fier? Policia i kundërpërgjigjet Bashës: Ju bëjmë me dije se…

Lotaria Amerikane/ Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit: Të gjitha regjistrimet para 18 tetorit, duhet të…

VIDEO/ Anxhelina Shala zhvishet live në emision dhe tregon “shenjat” e dashurisë që i ka lënë deputeti…

Dhuna ndaj të dënuarve, reagon Avokati i Popullit: Të hetohen të gjithë policët që “torturojnë” të burgosurit

Krimi në familje godet sërish, xhaxhai qëllon me thikë nipin 14-vjeçar në Patos (Emri)

FOTO/ Aksident në Tiranë, autobusi i Kombinatit përplas të moshuarën

Kamikazi hedh në erë kamionin, të paktën 231 të vdekur dhe 300 të plagosur (Video+Foto)

Artikulli paraprak15 gjërat esenciale që duhet të bëni për tu pëlqyer nga të tjerët
Artikulli tjetër“Balena Blu” loja shfaqet në Gjirokastër