Ballina Politike Vasili nuk përmbahet ndaj Ramës: Koha të shporrim planin e tepsisë dhe...

Vasili nuk përmbahet ndaj Ramës: Koha të shporrim planin e tepsisë dhe të timonit

SHPËRNDAJE

Petrit Vasili gjatë fjalës së tij në mitingun në sheshin ‘Nënë Tereza’ në Tiranë tha se LSI ka një plan konkret për të ardhmen.

Ai hodhi akuza e kundërakuza për kundërshtarët e tij. Një nga të cilat spikati, ishte ajo që i drejtoheshte kryeministrit Rama, ku ai shprehu se është koha për të shporrur planin e tepsisë dhe të timonit

“Ne kemi planin madh për mirëqenien. Eshtë koha të shporrim planin e tepsisë dhe të timonit. Ne kemi taksa të ulëta, kemi të rinjtë të parët. Ne kemi një bujqesi dhe turizëm. Po të tjerët ca kanë? Të tjerët kanë drogë dhe koncesione. Kemi një zgjidhje për arrogancën. Zgjidhja është numri 1. LSI ka një plan të tjerët kanë republikat e reja dhe tepsitë. LSI ka plan për një shoqëri të begatë, të tjerët kanë tepsi. Të lemë kohën e qeverisjes nga një i çmendur. Armiqtë tanë janë papunësia dhe varfëria”- u shpreh Vasili.

Ndërkohë ai përmendi dhe që ka ardhur koha për ndryshim.

“Do t’i shembim me planin tonë. Kjo është dita ta ndryshojmë Shqipërinë. Duart të liga, duar intrigante, e mbajtën peng vendin. Nga ky shesh vjen mesazhi i LSI, rrugën e kanë përcaktuar gratë, burrat, të gjithë bashkë në 25 qershor. Koha ka ardhur, votojmë nr1. Se LSI de duam, Shqipërinë e duam. Fitore, fitore për të gjithë ne”, tha Vasili.

SHPËRNDAJE

LAJM I FUNDIT/ Alarmohet policia, eksploziv i vendosur në një makinë në Vlorë

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, përplasen dy makina por dëmtohet rëndë kalimtarja

FOTO/ Njihuni me burgun që të lë pa fjalë, më luksozi në botë, si hotel me 5 yje

VIDEO/ Pamje rrënqethëse, momenti tragjik kur 25-vjeçaren e shtyjnë në shina dhe përplaset për vdekje nga treni

“Kardiomiopatia”, sëmundja e fshehtë që i mori jetën gazetares Adela Xhamani, ja shenjat e saj

FOTO/ Këshilltari i LSI-së: Ja neni që i detyron shqiptarët të paguajnë për OJF-të e Sorosit

“Fatin e atdheut ta luajmë në kazino”, Profesor Kabo ironizon kandidatin për kryeprokuror Artur Selmani

Shiten aksionet e “Lori Caffe”, familja Hoxha përgjysmon kontrollin e saj në kompani

E bujshme/ Spanja mund të përjashtohet nga Botërori, “fërkojnë” duart italianët

FOTO/ Mbledhja e dy qeverive në Pogradec, qytetarët presin me pankarta Ramën

Artikulli paraprak4 gënjeshtrat që i thoni vetes dhe ju ndalojnë suksesin tuaj
Artikulli tjetërParashikimi i Ilir Metës: Mandatet që LSI mori në 2013-ën tani do i fitojë vetëm në Tiranë