Ballina Kryesore Vasili shpërthen ndaj Ramës: T’i tregojmë vendin këtij të çmenduri që na...

Vasili shpërthen ndaj Ramës: T’i tregojmë vendin këtij të çmenduri që na qeverisi për 4 vjet

SHPËRNDAJE

Gjatë takimit me banorët e Gjirokastrës, kreu i LSI-së ka përdorur tone mjaft të ashpra ndaj kryeministrit Rama, duke e quajtur këtë të fundit “i çmenduri” që na qeverisi për 4 vjet.

“Këta duan skllevër, këta duan ta kthejnë Shqipërinë në një sokak të Rilindjes së rivdekur. Ne do t’i tregojmë vendin me 26 qershor Ramës, se ne kemi nevojë për lirinë tonë, demokracinë tonë dhe këto 4 vite u qeverisëm nga një i çmendur” , deklaroi Vasili.

Ndër të tjera Vasili theksoi se LSI-ja do të mbështesë turizmin dhe do të ulë taksat.

“LSI do të ofrojë mbështetje të plotë për turizmin duke zeruar taksat. Jo më taksa për të zmadhuar tepsinë qeveritare,” u shpreh kreu i LSI-së.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Policia arreston 14-vjeçarin, plagosi me thikë adoleshentin (FOTO)

Vjen surpriza e Edi Ramës për të gjithë punonjësit e administratës

Reagon ish-ministri i LSI: “Largimi i Llallës, loja me peshq e me sorra mbaroi!”

VIDEO/ Basha deklaron: Edi Rama nuk do të emërojë Prokurorin e Përgjithshëm

Deklarata e Ministrisë së Brendshme: “Arratia e ish-shefave të policisë, ja çfarë ka ndodhur

Deklarata e Bashës: “Këmbanat po bien, Edi Ramës po i vjen fundi”

Mbledhja e Këshillit Bashkiak/ Socialisët duartrokasin për arritjet e Veliajt, përgjigja e demokratëve: “Parti Enver jemi gati kurdoherë”

Rritje pagash në sektorin e Zjarrfikësit. Bashkia e Tiranës propozon projektvendimin

Berisha ironizon urdhër arrestet e katër policëve, “Rama firmos azilin politik të narkodrejtorëve”, ja emrat

Panairi Dimëror në Grand Place, Bruksel. Erion Veliaj i uron rrugë të mbarë përfaquesve shqiptarë

Artikulli paraprak5 ushqimet më pikante që duhet të konsumoni gjatë verës (FOTO)
Artikulli tjetër“Veliaj apo Tahiri do jetë pasardhësi juaj, kë do më shumë?”, çudit Rama me përgjigjen