Ballina Politike VIDEO/ Sa ishte pjesëmarrja në protestën e PD-së? Shihni pamjet e filmuara...

VIDEO/ Sa ishte pjesëmarrja në protestën e PD-së? Shihni pamjet e filmuara me dron

Sot në Tiranë u mbajt protesta e paralajmëruar e opozitës. Shumë pritshmëri kishte në rradhët e demokratëve për shkak se ashtu siç kishte lënë të kuptohej lidershipi i PD-së, masiviteti dhe jo dhuna, do ishin një tregues force ndaj mazhorancës për ta detyruar të “dorëzohej” përballë kërkesës për pranimin e kushtit të qeverisë teknike pa Edi Ramën kryeministër.

Protesta u mbyll paqësisht. Po sa masive ishte pjesëmarrja në të. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe ish-kryeministri, Sali Berisha deklaruan se në tubim merrnin pjesë 600 mijë shqiptarë. Nga ana tjetër Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani në një intervistë televizive, e “rrudhi” shifrën në 200 mijë. Ndërkohë që portalet e afirmuara me linjën e tyre editoriale pranë kryeministrit, Edi Rama e zbritën edhe më poshtë pjesëmarrjen në protestën e PD-së, duke sjellë shifra nga 5 deri në 7600 mijë protestues.

Përballë këtyre pretendimeve, “DuaLajm.com” pa marrë përsipër të llogarisë numrin e protestuesve, sjell disa pamje pa koment të filmuara sot me dron në momentin kur në tribunën e improvizuar të protestës, fliste kreu i PD-së, Lulzim Basha.

(DuaLajme.com)

Qosja: Pse nuk pranoj dekoratën e këtij regjimi

Aksidenti fatal në Shkodër/ Rritet bilanci i viktimave, humb jetën babai dhe dy vajzat

Aksident fatal në Shkodër, humb jetën babai dhe foshnja 8 muajshe

Arrestohen dy shqiptarët, kapen në kufi me 161 kilogramë drogë (Foto)

Tërbohet sërish moti, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Deputeti i PD publikon dokumentat/ Rama do të prishë TK që të fshehë provat e krimit që ka bërë në 99-ën (Foto)

U arrestua nga policia shqiptare, hakeri 25-vjeçar për 60 ditë do të ekstradohet në SHBA ose…

Krim i rëndë në familje/ Sherr me thika mes vëllezërve në Tiranë, një i plagosur (Emri)

I bëri “cirk” policisë nga Tirana në Fushë-Krujë, ja kush është i shumëkërkuari i arrestuar (Emri)

EMRI/ Pranga për hajdutin e makinave, kush është 45-vjeçari nga Durrësi

Artikulli paraprakE pabesueshme/ Kjo është receta që ka shëruar më shumë se 45 mijë njerëz nga kanceri
Artikulli tjetërE PLOTË/ Marrëveshja Rama-Basha, ja 7 postet në qeveri dhe 5 drejtoritë që merr opozita