Ballina Politike Vjen më në fund lajmi i mirë, Gjiknuri jep fjalën se Rruga...

Vjen më në fund lajmi i mirë, Gjiknuri jep fjalën se Rruga e Arbrit do të fillojë brenda 100 ditëve

SHPËRNDAJE

Ministri i zgjedhur nga Rama, Damian Gjiknuri i cili u zgjodh për qeverinë “Rama 2” si ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë ka prezantuar programin e institucionit që do drejtojë këto 4 vite ku tha se projektet reale që ai ka do të realizohen të gjitha brenda këtij mandati.

Gjiknuri nuk nguroi të jepte edhe lajmin e mirë teksa tha se Rruga e Arbrit e cila është përmendur për shumë vite si stimul fushate do të realizohet dhe do fillojë punimi për të në 100 ditët e para.

“Në 100 ditët e para do kemi lidhur kontratën për të nisur ndërtimin e Rrugës së Arbrit. Skema e finkancimit që kemi zgjedhur është një pjesë nga buxheti dhe një pjesë do sigurohet me PPP. Do të zgjerohet aksi Fushë Krujë-Shkodër, by pass-i i Tepelenës, Lezhës, etj. Do të ketë përfunduar by pass-i i Vlorës dhe Fierit brenda këtij mandate”,- u shpreh Gjiknuri

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Policia arreston 14-vjeçarin, plagosi me thikë adoleshentin (FOTO)

Vjen surpriza e Edi Ramës për të gjithë punonjësit e administratës

Reagon ish-ministri i LSI: “Largimi i Llallës, loja me peshq e me sorra mbaroi!”

VIDEO/ Basha deklaron: Edi Rama nuk do të emërojë Prokurorin e Përgjithshëm

Deklarata e Ministrisë së Brendshme: “Arratia e ish-shefave të policisë, ja çfarë ka ndodhur

Deklarata e Bashës: “Këmbanat po bien, Edi Ramës po i vjen fundi”

Mbledhja e Këshillit Bashkiak/ Socialisët duartrokasin për arritjet e Veliajt, përgjigja e demokratëve: “Parti Enver jemi gati kurdoherë”

Rritje pagash në sektorin e Zjarrfikësit. Bashkia e Tiranës propozon projektvendimin

Berisha ironizon urdhër arrestet e katër policëve, “Rama firmos azilin politik të narkodrejtorëve”, ja emrat

Panairi Dimëror në Grand Place, Bruksel. Erion Veliaj i uron rrugë të mbarë përfaquesve shqiptarë

Artikulli paraprakJa kush është skuadra shqiptare që luan në Itali, simboli i tyre shqiponja dhe Skënderbeu (Foto)
Artikulli tjetërSot përkujtimi i Azem Hajdarit, vajza e tij deputete bllokohet nga emocionet para memorialit dhe rrëfen amanetin e tij të fundit