Ballina Kryesore Votat pro Ruçit/ Partia Demokratike: Gjithçka ndodhi ishte blerje e votës, PD...

Votat pro Ruçit/ Partia Demokratike: Gjithçka ndodhi ishte blerje e votës, PD nuk pranon më…

SHPËRNDAJE

Pas ngjarjes së djeshme në parlament, ku disa deputetë nga PD-ja dolën kundra urdhërit të Bashës dhe votuan pro bërjes së  Gramoz Ruçit si kryeparlamentar solli sot një mbledhje të jashtëzakonshme brenda PD-së. 

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike ka dënuar me gjithë forcën ngjarjen e turpshme ndërsa deklaron se ajo çfarë ndodhi erdhi si rezultat i manipulimit apo blerjes së votës dhe se kjo do të shqyrtohet me prioritet absolut.

“Një gjë është e qartë pa asnjë ekuivok: kush shet votën nuk do të ketë vend në grupin tonë parlamentar.
Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike vlerëson se ky skenar i qëllimshëm u vu në veprim për të hequr vëmendjen e opinionit nga emërimi prej Edi Ramës në krye të Kuvendit i Gramoz Rucit, simbol i të kaluarës së përgjakur të diktaturës komuniste dhe i lidhjeve kriminale dhe trafiqeve të drogës, për të cilën arsye është përjashtuar përherë nga hyrja në SHBA”, thekson PD.

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Tragjedia në Durrës/ Reagimi i parë zyrtar lidhur me ngjarjen: Nga se u shkaktua zjarri

FOTO/ Dikur luante kundër Ronaldos e Kakasë, sot berber në Elbasan. Historia e futbollistit shqiptar

E RËNDË/ Tragjedi në familjen durrsake, zjarri iu merr jetën trinjakëve të mitur

Bes Kallaku e ‘turpëroi’ duke i kujtuar zarfin, Ermal Mamaqi tregon se sa lekë hodhi në dasmë (Foto)

A do të luhet Superkupa e Europës në Tiranë? UEFA merr vendimin

Ndalimi i simboleve të komunizmit/ Lulzim Basha fiton mbështetje të rëndësishme. Takoi sot…

Përplasja me policinë në Elbasan, biznesmeni Çela: Kam një mesazh për Berishën dhe Bashën!

“Vazhdoj ta dua Fildezin”, ish-bashkëshorti që vrau gjyqtaren bën një kërkesë që nuk pritej

Dëshmia tronditëse: Shefi i Krimeve në Durrës mori 30 mijë euro për vrasjen e djalit tim

EMRAT/ Lista e drejtorëve kryesorë të LSI në qarqe që pritet të shkarkohen

Artikulli paraprakVotat pro Ruçit/ Ish-kryeministrit nuk i mbajnë më nervat, i përvishet Salianjit: Unë dola kokëulur nga parlamenti, ndërsa ti zotrote…
Artikulli tjetërLIVE/ “IRMA” arrin brigjet e Floridas, shikoni se çfarë force shkatërruese ka uragani