Ballina Kryesore Xhafaj i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Berishës: Kur hajduti bërtet, kapeni hajdutin

Xhafaj i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Berishës: Kur hajduti bërtet, kapeni hajdutin

SHPËRNDAJE

Pas fjalimit të ish-kryeministrit Berisha në Parlament, fjalën e ka marrë ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili i është përgjigjur “dhëmbë për dhëmbë” akuzave të liderit historik të PD ndaj Ramës.

Në fjalën e tij, Xhafa, theksoi se do të kishte dashur që Berisha të rrinte në sallë, pasi ia doli pas debatit me kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi, ku ky i fundit i preu fjalën.

Duke ironizuar akuzat e Berishës, Xhafaj theksoi se ish-kryeministri “bërtet si hajduti që thotë ‘kapeni hajdutin'”.

“Prisja që të rrije në sallë se ti je personi që na ke kujtuar frazën: bërtet hajduti: kapeni hajdutin. Edhe sot na e ke kujtuar. Vetëm ky e di se ne në pushtet qenkemi në panik, ndërkohë që ju jeni në opozitë. Kjo është arsyeja se pse ju ndëshkuan qytetarët”, deklaroi Xhafaj.

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj është një nga emrat më të akuzuar nga opozita, si pjesë e kabinetit qeveritar “Rama 2”.

 

 

Comments

comments

SHPËRNDAJE

Policia arreston 14-vjeçarin, plagosi me thikë adoleshentin (FOTO)

Vjen surpriza e Edi Ramës për të gjithë punonjësit e administratës

Reagon ish-ministri i LSI: “Largimi i Llallës, loja me peshq e me sorra mbaroi!”

VIDEO/ Basha deklaron: Edi Rama nuk do të emërojë Prokurorin e Përgjithshëm

Deklarata e Ministrisë së Brendshme: “Arratia e ish-shefave të policisë, ja çfarë ka ndodhur

Deklarata e Bashës: “Këmbanat po bien, Edi Ramës po i vjen fundi”

Mbledhja e Këshillit Bashkiak/ Socialisët duartrokasin për arritjet e Veliajt, përgjigja e demokratëve: “Parti Enver jemi gati kurdoherë”

Rritje pagash në sektorin e Zjarrfikësit. Bashkia e Tiranës propozon projektvendimin

Berisha ironizon urdhër arrestet e katër policëve, “Rama firmos azilin politik të narkodrejtorëve”, ja emrat

Panairi Dimëror në Grand Place, Bruksel. Erion Veliaj i uron rrugë të mbarë përfaquesve shqiptarë

Artikulli paraprak“Fitorja juaj është si dasma pa nuse..”, Berisha mban fjalën në Kuvend. Ja çfarë ndodhi mes tij dhe Ruçit
Artikulli tjetërStudimi/ Pse duhet të dëgjoni muzikë kur jeni në punë? Ja si lidhet me kreativitetin dhe produktivitetin tuaj