Ballina Kryesore Zbardhet pasuria e Nikollës, Kodhelit dhe Haritos. Ja cila është më e...

Zbardhet pasuria e Nikollës, Kodhelit dhe Haritos. Ja cila është më e pasura mes tyre

SHPËRNDAJE

Zbardhen pasuritë e dy ministreve të kabinetit Rama, Milena Haritos dhe Mimi Kodhelit, si dhe pasuria e ish-ministres tjetër, Lindita Nikolli, e cila drejtonte ministrinë e Arsimit dhe Sportit.

Pasuritë e tyre janë bërë publike nga Open Data Albania.

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe ish-ministrja Lindita Nikolli duket kanë të deklaruara vetëm pagat e tyre si ministre, ato të bashkëshortëve dhe bonuset.

Ndërsa për ministren Milena Harito, paga si ministre dhe të ardhurat e tjera nga kjo detyrë, duket se janë të ardhura dytësore.

Harito ka deklaruar një sërë të ardhurash nga pasuri të ndryshme në Francë.

Kështu nga deklarimet e bëra nga Open Data, rezulton se Milena Harito është më e pasur se Lindita Nikolla dhe Mimi Kodheli.

Lindita Nikolla 

 

Milena Harito

Mimi Kodheli

Comments

comments

SHPËRNDAJE

“Përçahet PD-ja”, kritiku i Bashës sulmon Jemin Gjanën: Ki respekt të paktën për veten, mos e poshtëroni më shumë…

Degjeneron mbledhja e Kryesisë së PD, Jemin Gjana tenton të rrahë kritiken e Bashës

Çmendet moti/ Fillojnë reshjet e para të dëborës, ja qyteti ku janë zbardhur malet

Operacioni i Policisë në Elbasan, reagon Berisha: Çako i drogës arrestoi 27 endacakë, por me Bandën e Ramës…

Albi Nako qan live në studio për Klaudia Pepën, ajo i dërgoi një videomesazh

Sekuestrohen prona dhe llogari bankare në Tiranë, policia jep detajet: Ja kujt i përkasin

Fotoja e Ramës me Trump, shpërthen Spartak Ngjela: O pafille, shqiptarët s’janë indianë

MAKABRE/ Si u gjetën me këmbë dhe duar jashtë varrit dy vëllezërit nga Devolli?

Sulmi me blind ndaj Policisë, Haki Çako flet për “barrikadën e krimit”: Autori është identifikuar

DETAJET/ Superaksioni i Policisë në Elbasan, arrestohen 27 “të fortë”. Bllokohen prona e mjete superluksoze

Artikulli paraprakInstagrami, rrjeti social më i shfrytëzuar për ngacmime
Artikulli tjetërReceta Gatimi/ Krepa me djath dhe proshutë