Ballina Politike Zbulohet letra që Rama i dërgoi Zaevit pasi u bë kryeministër i...

Zbulohet letra që Rama i dërgoi Zaevit pasi u bë kryeministër i Maqedonisë (Letra)

SHPËRNDAJE

Pasi Zoran Zaev është shpallur kryeministër i Maqedonisë Edi Rama e ka uruar me anë të një letre zyrëtare këtë të fundit. Letra i ka shkuar kryeministrit Maqedonas nëpërmjet ambasadorit tonë në Shkup, i cili zhvilloi një takim me kryeministrin e Maqedonisë

Rama tregon gatishmëri për rregullimin dhe forcimin e marrëdhënieve shqiptaro-maqedonase, dhe arrin të përmend marrëveshjen e arritur të Ohrit si një nga garancitë e vetme për përparimin e vendit.

SHPËRNDAJE

FOTO/ “Të lënë në mëshirë të fatit dhe të harruar nga të gjithë”, fëmijët romë të shtrirë në qendër të Durrësit

Paralajmërimi i fortë i Bashës: Ja ç’do të ndodh të hënën…

VIDEO/ Shokon Big Mama: Deri dje më thonin motër, sot krejt po ma lypin

Ndarja me moderatoren, Vin Veli e pranon publikisht: Po, e kam tradhtuar Borën

Tronditet Kanadaja, gjendet i vdekur në banesë miliarderi i “Apotex” dhe gruaja e tij, dyshohet se mund të jenë vrarë

Gazetari investigativ plas “bombën” e rradhës: Ja kush mund ta fundosë Saimir Tahirin

Petrit Vasili: Mirë që Rama shkel mbi Komisionin e Venecias, po ambasadorët ç’hall kanë që e pranojnë?

Takim i paparalajmëruar mes ambasadorit Donald Lu dhe Presidentit Meta

VIDEO/ U arrestua se fyeu grekët, shqiptarin e ndjek fati i keq edhe pasi del nga burgu. Ja çfarë i ndodhi

VIDEO/ Në Rumani këndohet shqip, “Nëntori” i Arilenës mahnit publikun vendas dhe jurinë e “The Voice”

Artikulli paraprakLefter Maliqi “flak” PD-në dhe mbështet hapur Ramën: Fitojmë thellë në Berat, PS merr 5 mandate
Artikulli tjetërLargohesh nga Milani me parametra zero, ja mesazhi që Yonghong Li ka për Donarumën