Ballina Kryesore Zgjedhjet – Ja emri i ri i kandidatit te PS për kryetar...

Zgjedhjet – Ja emri i ri i kandidatit te PS për kryetar në Bashkinë e Kavajës

Partia Socialiste pritet të regjistrojë sot në KQZ, Dorian Muratin si kandidat për kryetar të Bashkisë Kavajë. Murati është drejtor i OSHEE në Kavajë. Me parë Murati ka qenë drejtor i ALUIZNI-t, në Kavajë.

Edhe PD pritet të regjistrojë sot kandidatin e saj Isa Sakja , i cili aktualisht mban postin e kryetarit të PD në Kavajë, ndërkohë në garën për kreun e Bashkisë, LSI do të kandidojë me Maksim Konën, doktor i shkencave inxhinierike.

Zgjedhjet vendore në Kavajë do të mbahen në të njëjtën ditë me ato parlamentare, 25 qershor 2017. Ndërkohë pritet zyrtarizimi i kandidaturave të PS dhe PD.

PS kishte zgjedhur Klodian Shehin për këto zgjedhje nëse do mbaheshin në datën e dekretuar, 7 maj 2017 por PS u tërhoq nga këto zgjedhje pas deklaratave të PD-se për protesta.

Panik në SHBA/ Nxënësi 8 vjeçar shkon në shkollë me armë, arsyeja do t’ju habisë

Kaos pas sulmit në Mal të Zi, “blindohet” Ambasada amerikane në Tiranë

Kapen me 29 kg heroinë, pranga shqiptarit dhe 2 grekëve

EMRI/ Ishte kthyer në makthin e Kishës së Laçit, kapet “skifteri” që grabiti tre herë objektin e kultit

VIDEO/ Berisha i nxjerr emrin: Ju tregoj se kush është ministri i Ramës që luan me diamante

“Dikur vije në Kishë, tani je ushtar i ‘të fortëve’ me X6”, kujt ia drejton këtë letër Dom Gjergj Meta

Aksidenti tragjik në autostradë, policia jep detaje: Vajza e re po kthehej nga porti, çfarë iu gjet në portofol

Italia kërkesa për punonjës sezonal, 18 mijë vende në 2018 në bujqësi e turizëm…edhe për shqiptarët

Panik në Mal të Zi, sulmohet ambasada amerikane, agresori hedh veten në erë

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, humbin jetën dy persona. Zhduket drejtuesi i “Benz-it” (Emrat)

Artikulli paraprakSamiti G7 – Mblidhen sot ne Siçili 7 krerët e shteteve më të fuqishme në botë
Artikulli tjetërMiliona telefona Android në rrezik për shkak të këtij aplikacioni shumë të njohur