Një ngjarje e pështirë ka ndodhur në Angli ku një vajzë përplas në mur qentë.

Policia i shkoi vajzës në shtëpi për të shpëtuar kafshët e gjora, nga masakra që po përjetonin pasi një video në Facebook e vajzës me qentë u bë virale.

Shumë persona kishin shprehur shqetësim për trajtimin që vajza po i bënte qenve, të cilët kishin mbetur të tmerruar nga pamjet.

Kafshët janë marrë në kujdesin e policisë dhe një hetim është në proces.

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook