Policia e Vlorës ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “SEVEN”, që rezultoi në kapjen e 7 shtetasve të implikuar në veprimtari kriminale, mes tyre atë e bir.

DVP.Vlorë ka finalizuar me sukses një tjetër operacion antidrogë të koduar ”SEVEN” !

Sekuestrohen 155 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa, dy automjete dhe aparate celular !

Arrestohen në flagrancë 7 shtetas, ndërmjet tyre edhe organizatori !

Operacioni nga strukturat Policore të DVP.Vlorë dhe FNSH-së Fier !

Specialistët e Seksionit kundër Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë sëbashku me Strukturat Policore të Komisariatit Vlorë dhe grupin e FNSH-së Fier, gjatë natës së sotme kanë finalizuar me sukses një tjetër operacion antidrogë të koduar ”SEVEN”, ku si rezultat janë sekuestruar 155 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa dhe janë arrestuar në flagrancë 7 shtetas të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Operacioni antidrogë është finalizuar në dy fshatra, konkretisht :

Në fshatin Velç, në banesën e shtetasit T. K, janë gjetur dhe sekuestruar nga Policia 100 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa, në formë pluhuri e cila shërben për përgatitjen e lëndës narkotike në formë çokollate.

Në këtë banesë janë arrestuar në flagrancë punëtorët, me detyrë mirëmbajtjen dhe përgatitjen e lëndës narkotike, shtetasit :

• I. B, 29 vjeç, banues në Vlorë,
• E Rr, 26 vjeçe, banuese në Llakatund,
• V.G, 56 vjeçe, banuese në Shushicë,
• E. G, 28 vjeç, banues në Shushicë,
• Xh.B, 52 vjeç, banues në Shushicë.

Gjithashtu në fshatin Vllahinë, në një tjetër banesë të shtetasit T. K, në një nga mjetet në përdorim të djalit të tij shtetasit A. A, është konstatuar një tjetër sasi lënde narkotike Cannabis Sativa me peshë 55 kg edhe kjo në formë pluhuri e cila shërben për përgatitjen e lëndës narkotike në formë çokollate.

Policia ka bërë menjëherë arrestimin në flagrancë edhe të atë e bir si organizator dhe bashkëpuntor, shtetasit :

• A.A, 30 vjeç, banues në Vllahinë, (organizator).
• T. K, 55 vjeç, banues në Vllahinë, (bashkëpuntor).

Policia Vlorë në përfundim të veprimeve hetimore ka bërë :

• arrestimin në flagrancë të 7 shtetasve të lartpërmendur,

• sekuestrimin në cilësinë e provës materiale të :
– 155 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa
– 4 sita që shërbenin për përgatitjen e lëndës narkotike në formë çokollate, 
– 2 automjete, tip Mitsubishi e Benz, dhe
– 7 aparate celular.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë ndaj shtetasve të lartëpërmendur për veprën penale të ”Prodhimi dhe shitja e narkotikëve e kryer në bashkëpunim”, të parashikuar nga neni 283/2 të Kodit Penal.

VlorëDVP.Vlorë ka finalizuar me sukses një tjetër operacion antidrogë të koduar ''SEVEN'' !Sekuestrohen 155 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa, dy automjete dhe aparate celular !Arrestohen në flagrancë 7 shtetas, ndërmjet tyre edhe organizatori !Operacioni nga strukturat Policore të DVP.Vlorë dhe FNSH-së Fier !Specialistët e Seksionit kundër Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë sëbashku me Strukturat Policore të Komisariatit Vlorë dhe grupin e FNSH-së Fier, gjatë natës së sotme kanë finalizuar me sukses një tjetër operacion antidrogë të koduar ''SEVEN'', ku si rezultat janë sekuestruar 155 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa dhe janë arrestuar në flagrancë 7 shtetas të implikuar në këtë veprimtari kriminale.Operacioni antidrogë është finalizuar në dy fshatra, konkretisht :Në fshatin Velç, në banesën e shtetasit T. K, janë gjetur dhe sekuestruar nga Policia 100 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa, në formë pluhuri e cila shërben për përgatitjen e lëndës narkotike në formë çokollate.Në këtë banesë janë arrestuar në flagrancë punëtorët, me detyrë mirëmbajtjen dhe përgatitjen e lëndës narkotike, shtetasit :• I. B, 29 vjeç, banues në Vlorë,• E Rr, 26 vjeçe, banuese në Llakatund,• V.G, 56 vjeçe, banuese në Shushicë,• E. G, 28 vjeç, banues në Shushicë,• Xh.B, 52 vjeç, banues në Shushicë.Gjithashtu në fshatin Vllahinë, në një tjetër banesë të shtetasit T. K, në një nga mjetet në përdorim të djalit të tij shtetasit A. A, është konstatuar një tjetër sasi lënde narkotike Cannabis Sativa me peshë 55 kg edhe kjo në formë pluhuri e cila shërben për përgatitjen e lëndës narkotike në formë çokollate.Policia ka bërë menjëherë arrestimin në flagrancë edhe të atë e bir si organizator dhe bashkëpuntor, shtetasit :• A.A, 30 vjeç, banues në Vllahinë, (organizator).• T. K, 55 vjeç, banues në Vllahinë, (bashkëpuntor).Policia Vlorë në përfundim të veprimeve hetimore ka bërë :• arrestimin në flagrancë të 7 shtetasve të lartpërmendur,• sekuestrimin në cilësinë e provës materiale të :- 155 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa- 4 sita që shërbenin për përgatitjen e lëndës narkotike në formë çokollate, – 2 automjete, tip Mitsubishi e Benz, dhe- 7 aparate celular.Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë ndaj shtetasve të lartëpërmendur për veprën penale të ''Prodhimi dhe shitja e narkotikëve e kryer në bashkëpunim'', të parashikuar nga neni 283/2 të Kodit Penal.

Gepostet von Policia e Shtetit am Freitag, 22. Dezember 2017

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook

LEXO EDHE:  Denoncimi/ "Pse e shkeli Kushtetutën Don Gramozi, lidhja e Ruçit me djegien e kullës së madhe të drogës në Salari të Tepelenës"