BMW Abu Dhabi Motors ka prezantuar BMW e parë për vitin 2018.

Bëhet fjalë për modelin 750Li xDrive me ngjyrë blu Avus e marrë nga katalogu Individual i BMW.

Seria 7 e re vjen me një dizajn 3D, maskarinë të zezë, pasqyra me fibër karboni si dhe me bishtin e bagazhit “Alpina”.

BMW 750Li xDrive Avus Blue vjen me interior prej lëkure me ngjyrë të kuqe dhe disqe e veçanta alumini.

Ky model i jashtëzakonshëm i BMW Abu Dhabi Motors ka motor V8 me kapacitet prej 449 kuajfuqi, gjë që është e mjaftueshme që shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë ta arrijë për 4,5 sekonda.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”731″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook