Pak ditë na ndajnë nga protesta e 16 shkurtit që është paralajmëruar nga opozita. Deputeti i PD, Ervin Salianji ka renditur kontrab*ndën e dr*gës si një arsye kryesore pse shqiptarët duhet t’i bashkohen opozitës.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Salianji shprehet se propaganda nuk e mbulon dot dështimin, ndërsa përgënjeshtron edhe deklaratat e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe pasardhësit të tij, Sandër Lleshaj.

Postimi i Ervin Salianjit

Propoganda që nuk mbulon dot dështimin, qeveria e ka humbur kontrollin në territor njësoj siç ka humbur logjikën!

Tahiri tha që 99.2% e territorit është i pastër nga parcelat e dr*gës, sot Lleshaj deklaroi që 100% e territorrit është i pastër dhe që Shqipëria ka dalë nga harta e vendeve kultivuese të kan*bisit!

Me një kërkim minimal duket që aktiviteti kriminal jo vetëm që nuk është ndalur por ka avancuar në kok*inë dhe her*inë!

Miliona Euro që qeveria i ka lejuar i kanë kapur policitë partnere. Vetëm në Itali janë kapur 34.8 ton kan*bis, 270 Kg Her*ine dhe kok*inë!
Në Greqi 11 ton kan*bis dhe her*ine dhe kok*inë, mediat më prestigjoze flasin pêr m*fian që po kontrollon gjithë rrugët në Evropë përveç qeverisë!

Artikujt me poshtë që gjenden lehtesisht janë fakte dhe dhe mund të pêrballen me propogandën bajate të qeverisë!

Kapur nga Policia Italiane
Dr*gë me vlerë 1 milionë euro, kapet kamionisti shqiptar në Itali
3pako me 155kg dr*ge me vlere 1milion euro
22 Janar, 2019 10:52
Në ‘grep’ nga një pistoletë lodër, shqiptari në Itali kapet me tetë kuintalë dr*gë
15 Janar, 2019 15:26

Kapet gomonia me 1.5 tonë dr*gë në Itali, dyshohet se vinte nga Shqipëria
1 Dhjetor, 2018 09:45
Kapet gomonia 7 metra e mbushur plotë me dr*gë në Itali, arrestohen 2 shqiptarë
535 kg hash*sh
25 Gusht, 2018 10:47
Diplomati lëshon deklaratën ‘bombë’: Shqipëria është n*rko-shtet, kapet vetëm 5% e dr*gës

27 Janar, 2019 19:38
Goditja e katërt e DEA-s ndaj mafies shqiptare: Dr*gë e banane edhe në Belgjikë, kapet 313 kok*inë
19 Maj, 2018 13:36

Kapet tjetër sasi e madhe dr*ge, policia italiane sekuestron 2 ton h*shash, 4 shqiptarë në pranga
30 Prill, 2018 13:59
Kapet 270 kg her*inë në portin e Genovas
8 Nentor, 2018 08:53
Itali, kapet gomonia me 352 kg dr*gë, vinte nga Shqipëria
11 Tetor, 2018 10:25
Momenti kur kapet gomonia me 557 kg dr*gë, pranga dy shqiptarëve
9 Tetor, 2018 08:43
Lajmi i fundit/ Ndjekje me anije dhe helikopterë, kapet 2 tonë dr*gë
15 Shtator, 2018 10:09
Kapet skafi me 550 kg mar*juanë në Itali, reagon policia: Janë arrestuar…
2 Shtator, 2018 12:24
Kapet në Italia gomonia e nisur nga Shqipëria me 500 kg kan*bis, 4 të arrestuar
30 Korrik, 2018 19:08

Në 16 Shkurt të çlirojmë Shqipërinë nga krimi, në këmbë për Shqipërinë 🇦🇱