Tensionet e ditës së sotme mes policisë dhe banorëve të Unazës së Re tek parlamenti, i ka komentuar edhe ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.

Në një status në Instagram, Tahiri ka akuzuar opozitën për mënyrën se si reaguan pas plagosjes së efektives 24-vjeçare që humbi 2 gishta sot nga një kapsoll.

Ish-ministri doli në krah të polices duke shkruar: “Ate qe ben ti dhe koleget e tu ne nje dite pune, keta palaco se kane bere ne 25 vjet te marra bashke”.

Statusi i Tahirit
Kurre mos ardhte me dita kur politika i bie ne kurriz policit, kaq dhunshem sa sot!
Njeri e gjumton ne rruge, tjetri i thote “ndrikull”, tjetri akoma i thote “vete i fute duart te fishekzjarri”.

Ne krahun tend Ina! Shperim te shpejte.
Ate qe ben ti dhe koleget e tu ne nje dite pune, keta palaco se kane bere ne 25 vjet te marra bashke…e sot taksirati yt, duroj edhe keta bashke me dhimbjen.
Te jam prane me shpirt!