Ditën e sotme maturantët janë testuar në provimin e Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë.

Ministria e Arsimit ka publikuar skemat e vlerësimit në mënyrë që maturantët të verfikiojnë përgjigjet e tyre. 

– Skemë vlerësimi, profesionale, varianti A.

Image
– Skemë vlerësimi, profesionale, varianti B. 

Image
– Skemë vlerësimi, gjimnaz, gjimnaz-gjuhësor-seksion dygjuhësh-pedagogjike, varianti A. 

Image
– Skemë vlerësimi, gjimnaz, gjimnaz-gjuhësor-seksion dygjuhësh-pedagogjike, varianti B. 

Image

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook