Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste ka zgjedhur sot kryetarët e 5 komisioneve parlamentare.

Emrat u bënë publikë nga kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Ndërkohë që Balla pohoi se nënkryetare e Kuvendit për PS do të jetë Vasilika Hysi.

Mes të tjerash Balla tha se: “Asnjë deputet jashtë shtetit, kur ka seancë plenare. Me qëllim që të ulen edhe shpenzimet e qeverisë për vizitat e deputetëve jashtë shtetit”.

  • 1. Komisioni i ligjeve – Ulsi Manja
  • 2. Komisioni i Ekonomisë – Erjon Braçe kryetar
  • 3. Ermonela Felaj- Komisioni i Sigurisë
  • 4. Komisioni i politikave të Jashtme Mimi Kodheli
  • 5. Komisioni i Veprimtarive prodhuese Eduard Shalsi
  • 6. Komisioni për mjetet e informimit publik dhe mediat, Milva Ekonomi Nënkryetare
  • 7. Komisioni i Shëndetësisë, Elisa Spiropali
  • 8. Komisioni i Integrimit, Blendi Çuçi nënkryetar
  • 9. Nënkryetare e Kuvendit, Vasilika Hysi

-Nënkryetarët e grupit parlamentar

Evis Kushi
Elisa Spiropali
Vilma Bello
Ilir Beqaj

-Sekretari i grupit Parlamentar

Ervin Bushati

-Nënkryetare e Kuvendit

Vasilika Hysi

-Këshilli për rregulloren, mandatet dhe imunitetin

Gramoz Ruci, kryetar
Klotilda Ferhati
Bledar Çuçi
Vasilika Hysi
Ulsi Manjani

-Këshilli për Legjislacionin

Bashkim Fino
Ermonela Felaj
Sajmir Tahiri
Adnor Shameti
Alket Hyseni

-Sekretar për Buxhetin në Kuvend

Anastas Anlegjeli
Evis Kushi
Blerina Gjylameti

-Sekretariati për procedurën dhe votimet

Alket Hyseni, sekretar
Adnor Shameti, anëtar

-Sekretariati për statusin e deputetit drejtohet nga opozitë

Xhemal Qefalia
Ilir Pendavinji

-Sekretariati për marrëdhëniet me jashtë

LEXO EDHE:  Vodhën "Benz"-in me 100 milionë lekë brenda, pranga 2 skifterëve në Fier (Emrat)

Ervin Bushati, sekretar
Elona Gjebrea, anëtarë

-Sekretariati për kërkimin shkencor dhe bibliotekën

Besnik Bare
Musa Ulqini

-Komisioni i Ligjeve

Ulsi Manja, kryetar
Klotilda Bushka, sekretare

-Komisioni për ekonominë dhe financat

Erjon Brace, kryetar
Anastas Angjeli, sekretar

-Komisioni për Sigurinë Kombëtare

Ermonela Felaj kryetare
Pjerin Ndreu sekretar

Për të marrë lajmet e fundit të “DuaLajm.com”, ndiq edhe faqen tonë në Facebook